Wpis z mikrobloga

Tak patrzę na ten kurs xtb i dywidendy. Wiem, wiem analiza wsteczna zawsze skuteczna...

Jak ktoś kupił ich akcję za 40k przy cenie 4pln.

To w ostatnich dwóch latach zgarnął po 40k netto z samej dywidendy.

Kurla lepsza inwestycja niż kurnik.

#gielda
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@michelney: no właśnie. Wielu ludzi o tym zapomina, że mało kto wytrzymał do gigantycznego boomu BTC. Ewentualnie ktoś kto miał kilka BTC za grosze i zgubił gdzieś portfel a później go odnalazł.
  • Odpowiedz
@Korges:

Tam rzadko spółka ci wypłaca dywidende powyżej 2%. W polsce jest dużo łatwiej wybrać perełki.


Stek bzdur. A ludzie plusują. Amerykański rynek jest lepszy pod kątem inwestowania w spółki dywidendowe, bo tam jest zwyczajnie wyższa i stabilniejsza kultura inwestycyjna.

A co do spółek ze stopą dywidendy powyżej 2%, to spółki z większości sektorów płacą więcej: pharma (ABBV, AMGN, JNJ itd), consumer staples and discretionary (HD, PG, LOW, WMT, PEP,
  • Odpowiedz
@Korges:

Mniej niż połowa spółek z sp500 wypłaca powyżej 2% dywidendy. No i pamiętaj o podatku od dywidendy poziomu 1.


Nie bardzo rozumiem, co ma do rzeczy średnia dla S&P500. Podatek jest ten sam, tj 19%. Podatek u źródła wynosi 15% po złożeniu formularza W8-BEN i w Polsce musisz dopłacić 4%.
  • Odpowiedz
Ewentualnie ktoś kto miał kilka BTC za grosze i zgubił gdzieś portfel a później go odnalazł.


@pwone: to o mnie. Tylko mój portfel z ~2012 jest zaszyfrowany, a ja nie pamiętam hasła. Znaczy się pamiętam, że gdzieś go zabezpieczałem, ale nie znalazłem nic poza zaszyfrowanymi backupami z tamtych lat więc podejrzewam, że tam jest.
  • Odpowiedz