Wpis z mikrobloga

Ostatnio przeczytałam, że prawda jest dziwniejsza od kłamstwa i tak jest faktycznie. Otóż w XXI w. w Polsce prawo jest źle skonstruowane, w związku z czym nie da się za jego pomocą rozwiązać wszystkich pojawiających się realnie problemów, co skutkuje tym, że władze aby je rozwiązać posuwają się do łamania prawa i tortur. Było tak za PiSu, tak jest też za obecnej władzy. Jestem za młoda aby wypowiedzieć się co było jeszcze wcześniej.
Na własnej skórze przekonuję się, że obecna władza łamie prawo i stosuje tortury z wyraźnie większą determinacją i intensywnością, tak jakby chcieli się wykazać, że skuteczniej rozwiązują problemy od poprzedników (rozwiązują je poprzez łamanie prawa i stosowanie tortur).
Jako przykład można tu podać traktowanie ludzi na granicy polsko-białoruskiej, ale podobnie jest w stosunku do obywateli naszego kraju. Zamiast cywilizowanych metod, opracowania dobrego prawa, takie coś, w XXI wieku, w Polsce.

#prawo #pis #ko #koalicjaobywatelska #tortury #praworzadnosc #polityka #polska #takaprawda #policja #wladza #sygnalista
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@M4rcinS: Skoro mam się nie wypowiadać (Panie władzo?) to dodam jeszcze, że w skład tortur wchodzi jeszcze czasami okaleczanie, a obecna władza nic nie zmieniła w sprawie przejrzystości inwigilacji w Polsce, więc robią sobie w tym względzie co chcą, beż żadnej kontroli.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja:
Pierwsze z brzegu:

https://www.onet.pl/informacje/okopress/afganska-rodzina-ucieka-przed-talibami-polska-sie-od-nich-odwraca-27-sierpnia-proba/lxkgzsb,30bc1058

Ale to nie o to chodzi, że mamy przyjmować imigrantów jak leci i wszystko z tym w porządku, tylko powinno to być wszystko skodyfikowane i zgodne z prawem. A nie pushbacki ponoć nielegalne - robimy to i w ogóle róbta co chceta, byle osiągnąć określony efekt, bo to jest dzicz.
  • Odpowiedz
@powsinogaszszlaja: Ale kumasz, że suwerenny kraj powinien mieć prawo ustanawiać prawo jakie chce i jakie potrzebuje np. zakaz przyjmowania dowolnych osób, ale powinno być to właśnie ustanowione w prawie i wtedy, jeśli np. Polska zakazałaby całkowicie wpuszczania ludzi z określonych krajów to ta wieść się rozniesie i ludzie z tych krajów będą po pewnym czasie wiedzieli, że nie warto nawet próbować, natomiast teraz są zdezorientowani, bo w prawie jest tak,
  • Odpowiedz