Wpis z mikrobloga

To już miesiąc od kiedy przeglądam non-stop ogłoszenia na otmoto. Trzy filtry: automat, max 50k, mazowieckie.
Obejrzałem nawet kilka (złomy) i stawiam werdykt.
Nie da się kupić porządnego samochodu do 50k!
Za jakieś volva z przebiegami 350 tys km, ludzie wołają po 40k. Przecież to patologia cenowa.
Czy mam zwiększyć filtr o 20% bo ludzie wystawiają auto za 60k szukając jelenia, ale jak będzie klient to i za 50k sprzedadzą?

#motoryzacja #samochody
  • 98
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Przecież to patologia cenowa.


@MeksykEuropy: Generalnie ludzie nie potrafią dobrze wycenić rzeczy używanych.
Wystarczy spojrzeć na olx na monitory/telewizory, często za hajs który tam rządają dostanie się lepszy, nowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: jak konfigurujesz auto to zmiana z manuala na automat mi jakieś 25 000, dodatkowo silnik z automatem kosztuje 20 000, no bo raczej nie chcesz 1.0 :) to powiedz mi jak ty chcesz resztę skompletować za 5 000? Żeby reszta była za 5000 to musi być powypadkowy i taki pewnie znajdziesz.
  • Odpowiedz
@MeksykEuropy: Podzielam zdanie, że szukanie auta to dramat - dobre auta w dobrej cenie znikają w max 3 dni bo są u nas zawodowi szukacze(komisy itp.), którzy kupują takie auto dodają 10% ceny i sprzedają .
Ja swojego auta pół roku szukałem. W końcu się trafiło. Sprawdziłem historię - git. Tylko musiałem tego samego dnia jeszcze zaliczkę 5k wpłacić na rezerwację. Na miejscu: oględziny, warsztat. jazda -git. jeszcze 3k z
  • Odpowiedz