Wpis z mikrobloga

Niestety paywall ale o ile pamietam wyborcza ma pule darmowych artykulow - https://wyborcza.pl/7,75399,31266135,izraelska-armia-hamas-falszowal-wyniki-badan-palestynczycy.html

IDF twierdzi ze Hamas falszowal wyniki badan poparcia palestyczykow wobec ich operacji i podobno nie 70% popiera tylko 30%.

Raz ze to troche psuje narracje o krwiozerczych palestynczykach chociaz pewnie prawdziwym syjonistom to bez roznicy.
Dwa to jest ciekawe ze opublikowal to IDF i ja sie zastanawiam jaki armia ma w tym interes bo taka informacja raczej sprzyja przeciwnikom wojny. Przy narracji zadnych krwii palestynczykow latwiej tlumaczyc b-----------a niz jak to zwykla ludnosc cywlina ktora jest przeciwna wojnie.

Jako wykopowy ekspert od bliskiego wschodu mam dwie teorie pewnie obie takie sobie ale chetnie wyslucham innych.

Pierwsza - armia nie lubi sie z Netanyahu i ma dosyc wojny. Pamietem ze byly wywiady z jakims wojskowym ktory mowil ze pokonanie Hamasu jest niewykonalne bo to ruch spoleczny i partyzantka i tak czy siak sie odrodzi.

Druga w artykule jest taki cytat

Armia wyjaśnia też, że „dokumenty to część systematycznego procesu, którego celem jest ukrywanie upadku tej organizacji, podobnie jak upadku poparcia dla niej miejscowej opinii publicznej".

moze w ten sposob IDF chce oznajmic zwyciestwo

#izrael
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@banciur: No i te 30% dostało w------l. Dosłownie. Razem z przywódcami. Ale będzie śmiech jak się okaże, że Palestyńczycy jeszcze podziękują IDF za wyzwolenie od tych islamistycznych degeneratów i zacznie się budowa rozwojowej, a nie militarnej infrastruktury. Wszyscy będą działać dla wspólnego pokoju. Ich przywódcy i tak ich zostawili, pławiąc się w katarskich i irańskich luksusach.

Teraz ma to sens, że reszta arabów nie chciała się w to mieszać.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@eeehhh: Kurde no nie wiem to teoria jeszcze bardziej karkolomna niz moja. Tam przeciez naprawde wjezdzaja na pelnej i tluka jak leci nie wspminajac ze zrobili potezny r--------l w miastach. Beda sie odbudowywali cale lata.

Chociaz jak juz snujemy szalone teorie to moze tutaj wjedzie kamala z sholzem i makaronmem sypna zlotem i skoncza ataki nozownikow w reichu bo od dzisiaj kochamy niemcow za odbudowe.
  • Odpowiedz