Wpis z mikrobloga

#pracbaza #praca
Moja pierwsza praca. Chce się zwolnić po 4 msc bo jest to zwykłe wklepywanie faktur w komputer i nie podoba mi się a mam inne możliwości zarobku. Czy muszę patrzeć na to że koleżanka z pokoju idzie na dłuższe L4 ( dwa tygodnie) i w tym czasie miałem pilnować jej spraw? Okres wypowiedzenia to dwa tygodnie. Strasznie się stresuje przed złożeniem wypowiedzenia że kierownik i współpracownicy będą w-------i że odchodzę przez ten czas.
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy muszę patrzeć na to że koleżanka z pokoju idzie na dłuższe L4 ( dwa tygodnie) i w tym czasie miałem pilnować jej spraw?

Strasznie się stresuje przed złożeniem wypowiedzenia że kierownik i współpracownicy będą w-------i że odchodzę przez ten czas.


@trawertyk: Dbaj o własną dupę, bo nikt inny nie będzie o nią dbał. Nie rób tylko dram. Złóż wypowiedzenie, i tyle. To nie twój problem jak ogarnąć grafik.
  • Odpowiedz
  • 0
@Lonate akurat ta osoba która wybiera się na L4 jest trochę "cwaniara". Mówi wszystkim ze na dwa tygodnie ale w kuluarach się słyszy że może to być nawet dłużej i sobie przedłuży. Głupio mi bo zakończyłem okres próbny po 3 msc i podpisałem umowę na rok. Ale pojawiły się inne oferty zatrudnienia. To też praca państwowa w urzędzie więc bez żadnych perspektyw
  • Odpowiedz
@trawertyk: jak nie chcesz patrzeć na ich w--------e, to rzuć wypowiedzenie, a potem L4 xd

@Lonate niekoniecznie wróci, przy 4 miesiącach pracy gość ma 2tygodnie okresu wypowiedzenia liczone od najbliższej soboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trawertyk: Grafik to nie Twój problem. Składasz wypowiedzenie i tyle, tylko jak pisali wyżej bez dramy. Zawsze patrz swej d..py bo uwierz, że jak będzie okazja Cię ud..ić to reszcie nawet powieka nie drgnie - tu czy gdzieś indziej.

W pracy nie ma przyjaciół, tylko znajome twarze jak ktoś mądrze powiedział :), ale zdarza się spotkać i spoko ludzi z, którymi niekiedy warto później trzymać.
  • Odpowiedz
@trawertyk: nic się nie bój, składaj wypowiedzenie. Byle w tym tygodniu, Bo inaczej jeszcze cały wrzesień i jeszcze dwa tygodnie października będziesz musiał robić. Jak będą się pytać dlaczego odchodzisz to powiedz że masz lepszą ofertę zatrudnienia.
Nie zapomnij wykorzystać zaległego urlopu (a jak Ci go nie dadzą, bo są szczególne okoliczności, to należy Ci się ekwiwalent pieniężny za ten urlop).
  • Odpowiedz
  • 0
@spac_jesc_pracowac właśnie wiem dlatego zrobię to w ten piątek, nie ma opcji że jeszcze miesiąc będę robił. To posada państwowa więc nie ma opcji że wypłaca urlop, jedynie mogę go sobie odebrać ale zastanawiam się czy nie pójść na L4 w trakcie wypowiedzenia.
  • Odpowiedz
@trawertyk: Zawsze możesz spróbować rozwiązać umowę za porozumieniem stron xD Wtedy nie będzie wypowiedzenia i byłbyś wolny już w poniedziałek, ale musiałbyś mieć dobre relacje z przełożonym.

ale zastanawiam się czy nie pójść na L4 w trakcie wypowiedzenia.


@trawertyk: tego nie popieram. To smutne że tak człowieka męczą w pracy że musi takie kroki podejmować :(
  • Odpowiedz
  • 1
@spac_jesc_pracowac wiesz, nie wiem jak będą mnie traktować na wypowiedzeniu, ale jeśli ciągle mam słyszeć że ich oszukałem, czy się zawiedli czy inne nieprzychylne komentarze to nie będę z nimi siedział
  • Odpowiedz
@trawertyk: powiedz że masz nieprzewidziane wydatki i nie będziesz w stanie utrzymać się z tej pensji długoterminowo, jeżeli są w stanie posnieść to wynagrodzenie do X to możesz rozmawiać (tylko nie że pogadamy kiedyś, tylko ty musisz teraz działać), a i tak nie będą w stanie ci dać niczego więcej bo jak państwówka to jest przypisana wypłata do stanowiska. Także może się wtedy to rozejść
  • Odpowiedz