Wpis z mikrobloga

Ultimatum, jakie przedstawię w domu:

1. Wyleczenie wszystkich wad, które utrudniają kontakty społeczne:
a) wady kręgosłupa - zmiany są nieodwracalne, bo trzeba było leczyć od dziecka
b) wady wymowy - nauczyciele też nic z tym nie zrobili
c) wady postawy - też niewiele da się naprawić
d) wady wzroku - różnowzroczność, zaburzona ocena odległości
e) wady zębów - nie byłem 12 lat u dentysty i teraz strach iść
f) wady neurologiczne - brak diagnozy, podchodzą pod ASD
g) wady dermatologiczne - wielu nabawiłem się w melinie
h) wszystkie inne niewymienione

2. Zadbanie o wygląd zewnętrzny.

3. Mieszkanie lub dom w nowym budownictwie, w którym będę mieć możliwość pracy zdalnej, rozwoju zainteresowań i dalszej nauki.

4. Dobry samochód, bo bez tego jesteś społecznym zerem i wykluczony komunikacyjnie.

5. Powrotu do świata nauki, bo dla mnie to jedyna droga, aby coś osiągnąć.

Termin realizacji = koniec roku. Niespełnienie któregokolwiek punktu = czarodziej.

Kilka słów o motywach

Przemyślałem sobie wszystko. Oni dawali łapówki lekarzom i brali za mnie pieniądze od państwa, czyli okradali was wszystkich. Te pieniądze nie poszły na leczenie. Co się z nimi stało i ile ich było, tego nie wiadomo. Dlatego mam prawo żądać.

Punkty 1, 2, 3 są dla mnie kluczowe. Punkty 4, 5 może zmienię na inne. Jakiś pomysł?

Komentarz do tych punktów:

Ad 1. Matka od dziecka powtarzała, że jestem karykaturą człowieka, ale nic nie zrobiła. Dopiero jako nastolatka brali mnie do ortopedy, śmiechy chichy z panem doktorem, niby chodziłem na ćwiczenia, ale guzik to dało. Wad wymowy wcale nie leczyli i mieli to zwyczajnie w poważaniu, jak mi zniszczą życie, choć koleżanki im zwracały na to uwagę. Wada wzroku niby niewielka, ale jak mnie w gimbazie wzięli do okulisty, to oprawek współczesnych nie chcieli kupić (musiałbym nosić takie jak w wieku 7 lat). Co do dentysty, to w gimbazie nie miałem czym myć zębów, potem masa dziur, a od 12 lat nie byłem, ich już ten temat nie interesował jak zjeżdżałem na wakacje do domu. Wady neurologiczne to ciężki temat, może dzisiaj wiedza jest większa i możliwości leczenia też większe, ale też niczego nie zrobili. Ciągle słyszałem "daj mi święty spokój", kiedy czegoś potrzebowałem i oczekiwałem, że rozwiążą jakiś problem i zadbają o zdrowie.

Ad 2. Teraz już wiem, że celowo mnie ośmieszali. Nadal to robią - szczują na innych ludzi.

Ad 3. Sam sobie nie poradziłem z tematem przez moje s----------e, a to powinno się zadziać 10 lat temu, kiedy kończyłem studia. inni sobie poradzili. Dlatego oczekuję od nich szybkiej naprawy tej sytuacji za pieniądze, jakie dostawali od państwa.

Ad 4. Jak wyżej, bo śmieją się także sąsiedzi i muszę wypisywać po ludziach, czy mnie gdzieś zabiorą.

Ad 5. Plany były wielkie, ale wyobrażacie sobie, że miałbym występować publicznie z wadami z punktu 1?

To tak na szybko, bo bym musiał książkę napisać na kilka tomów o mojej młodości i jak mi zniszczyli życie.

Jeśli to się nie zadzieje, to albo czarodziej, albo n-------i twarde, bo dłużej nie dam rady. Rower to n------k miękki, pozwala zapomnieć, ale nie uzależnia fizycznie. Organizm już się buntuje, bo sił coraz mniej i walczyć nawet tam mi się nie chce i sukcesów brak.

Edit: Heh, kiedyś to albo zostanę muzykiem, albo śmieciarzem. Dopiero potem pojawił się komputer. Potem wszystko mieli w dupie.

Edit 2: Jak już wiecie, mają ponad 70 lat, ale to przede mną jeszcze drugie pół życia i nie chcę zgnić jak robak.

#przegryw #s----------e #przegrywpo30tce
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
nie rozumiem, mają dać ci pieniądze albo popełnisz s---------o? jeśli było tak jak piszesz to chyba sam dobrze wiesz, że nic nie dostaniesz?


@Cadfael: Mają naprawić, co było ich powinnością. Co mi po pieniądzach, jeśli sam nic nie zmienię.

niezle cie odkleiło, co ty myslisz ze oni maja wolne +/- 2kk żeby tak o ci
  • Odpowiedz
  • 0
"Nie chce pieniedzy" vs 3.Zadbanie o wygląd zewnętrzny.
4.Mieszkanie lub dom w nowym budownictwie, w którym będę mieć możliwość pracy zdalnej, rozwoju zainteresowań i dalszej nauki.
5. Dobry samochód, bo bez tego jesteś społecznym zerem i wykluczony komunikacyjnie."

Jak dla mnie te trzy punkty opierają się głównie na hajsie.
  • Odpowiedz