Wpis z mikrobloga

@Grooveer: jakkolwiek się nie zakończy kurski rajd, Ukrainie wyszedł na plus. Pokazali sojusznikom i sponsorom, że mają potencjał ofensywny, uprzykrzyli życie Rosjanom i Kremlowi w szczególności, to nie jest żaden krytyczny cios (zapewne), ale wysyłając poborowych i formacje wewnętrzne (Rosjgwardia, wojska MSW itd) muszą mierzyć się z silniejszą destabilizacją sytuacji w kraju. Na co wywołując wojnę zasłużyli. Większość Rosjan nie wie jedna, że jest wojna , nadal sobie wmawiają SWO
  • Odpowiedz
@Kluskowski: tak na plus, że ruscy w trzy dni zajęli miasto, które miało przed wojną 14k mieszkańców tylko dlatego, że afu skończyły się rezerwy na kierunku pokrowskim. piękny przykład że można odnieść taktyczny sukces i strategiczną porażkę jednocześnie.
  • Odpowiedz
@prewenaza: nie wiem, czy jest takie bezpośrednie przełożenie. Może alternatywą byłaby utrata tego miasta w późniejszym terminie z większymi stratami. Tak czy inaczej, to zbyt oczywisty argument, aby móc zakładać, że w sztabie WSU nie wzięli go pod uwagę lub po prostu zignorowali. Rozpatrzyli to z większej ilości perspektyw niż wykop i podjęli decyzję, która im daje większe szanse strategiczne niż kosztuje taktyczne oddanie Pokrowska.
  • Odpowiedz
Putin dał czas do 1 października ale ja myślę, że do końca roku


@Grooveer: UA weszła na jakieś 20 km w głąb FR. Ruski pod Popasną idą w tempie 7km/mc ( i to jest ich super szybkie tempo), to jak teraz FR zaatakuje to wychodzi tak że odbiją wszystko na początku grudnia. Tylko trzeba brać pod uwagę, że na razie to UA ma inicjatywę i że jesień tuż, tuż. Jak
  • Odpowiedz