Wpis z mikrobloga

Szybkie pytanie do osób siedzących w #marketing
Przyjeżdża do mnie firma robiąca szkolenie "gratis". W jednym z wymogów by szkolenie było gratis jest "grupowe zdjęcie na tle ścianki z logiem firmy i jej sponsorów". Teraz tak, mieli mi tą ściankę dostarczyć "w najbliższym czasie", sęk w tym, że szkolenie jest jutro, a maila z prośbą o dane do wysyłki dostałem miesiąc temu xD Stosujecie takie klauzule w swoich firmach? Jeżeli ta ścianka się do jutra nie pojawi to mogą mi policzyć za te szkolenie? Zapewniłem już nocleg instruktorom z własnej kieszeni, zapewniłem też catering oraz kierowcę z firmy do noclegu i vice versa. Głupio by trochę było jakby się okazało, że po tym wszystkim musiałbym jeszcze zapłacić za specjalistyczne szkolenie (bagatela 15k euro netto za wszystkich pracowników). Nie moja wina, że się ta ścianka nie pojawiła, miała trafić tu od nich (firma niemiecka). Miał ktoś taką sytuację? Branża automotive, specjalizacja elektronika samochodowa. Mail na zdjęciu.
Jeszcze tylko, czy taką alternatywą może być telewizor ze zdjęciem tej ścianki? XD
#kiciochpyta #biznes
pozpozi - Szybkie pytanie do osób siedzących w #marketing 
Przyjeżdża do mnie firma r...

źródło: temp_file5439622168845188770

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@oficjalniemartwa już wielokrotnie współpracowałem z tą firmą, tak jak i znajomi z branży, nigdy nie było problemów, a tu taka niespodzianka teraz.
@mrocznegacie szkoleniowcy już są na miejscu, ale oni nawet nie mają z tą firmą nic wspólnego, są po prostu wynajęci
  • Odpowiedz
  • 1
@pozpozi Biorąc pod uwagę jak się dałeś wydymać, to sądzę że nie masz za wiele doświadczenia. I to zadziała na Twoją korzyść: jeśli nie jesteś umocowany w spółce do zawierania umów, to mogłeś im nawet obiec milion euro i nic z firmy nie ściągną.
Naciągacze musieliby wytoczyć Ci proces cywilny.

Wołaj co się wydarzy dalej bo to ciekawy case xD
  • Odpowiedz
@pozpozi: czasami to sie robi tak, ze sie prosi dobrego fotografa o fotomontaż i cyk, ścianka się znajdzie. Tylko musisz mieć high res zdjęcie tej ścianki.
Ale szkolenie darmowe, to troche ściema. Kto za to niby płaci? Unia Europejska?
  • Odpowiedz
Yhy darmo panie bier xd ja jak slysze ze cos za darmo mi zrobi firma zewnętrzna to zamieniam sie w uber sapera i szukam miny
  • Odpowiedz
  • 1
@pozpozi napisałeś mailowy dupochron, że ścianka nie doszła z ich winy i w żadnym wypadku nie zgodzisz się na naliczenie wspomnianej opłaty?
  • Odpowiedz
via Android
  • 5
@odysjestem @ecco @lord_xenu @Panitsch @xyz_xyz @nie_odpisuj @Iudex @oficjalniemartwa @mrocznegacie nie był to scam, rzeczywiście ścianka nie dotarła, wg kobiety z Niemiec wyszła pomyłka i pracownica nie wysłała ścianki, a powiedziała że wysłała. Mamy aktualnie przerwę w szkoleniu, zorganizują nam zdjęcie ścianki w 4K, mamy wyświetlić na telewizorze tak by było widać wszystkich sponsorów i po prostu zrobić zdjęcie i im wysłać. Firma automotive
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@xyz_xyz powiem tak, gratis to uczciwa cena, protokoły CAN, CAN-FD, DoIP to raczej każdy w branży powinien znać, polecenia UDS może nie każdy, ale większość wie o co chodzi i w miarę ogarnia. Najciekawszym punktem szkolenia było jak zwykle hackowanie i oszukiwanie tej sieci, co w tej branży się często przydaje ( ͡° ͜ʖ ͡°) no i oczywiście certyfikat, jakby trzeba było interes zamknąć to będzie do
  • Odpowiedz