Wpis z mikrobloga

Który ze skandynawskich krajów plus ostatecznie #kanada byłby najlepszy do wyjechania obecnie i w perspektywie 2-4 lat wzięcia kredytu i kupna mieszkania? Kredyt raczej nie na całe mieszkanie bo obecnie mam już spory wkład w PLN + to co udałoby mi się odłożyć. Gdzie rynek nieruchomości w stosunku do zarobków jest najmniej zepsuty?

#norwegia #szwecja #dania #islandia #skandynawia #emigracja #mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie
#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nieznamniepamietam: Dania, bo ma zrównoważone podejście do życia, wysokie zarobki, doskonała opieka zdrowotna, stabilna gospodarka. Oraz jest znana z wyjątkowo konkurencyjnego rynku kredytów hipotecznych. Oprocentowanie kredytów jest często bardzo atrakcyjne, a system bankowy jest dobrze rozwinięty
  • Odpowiedz
@nieznamniepamietam: Nie wiem czy w Szwecji można normalnie kupić mieszkanie. Raczej państwo pozwala na istnienie spółdzielni (coś w stylu amerykańskiego HOA), które udostępnia obywatelom mieszkania, za które płacą czynsz.
Kolega próbował mi to wytłumaczyć, ale pewnie nie wszystko mi opowiedział.
Ale chyba tak jak u nas, popyt jest większy od podaży.
  • Odpowiedz
@nieznamniepamietam w Kanadzie musisz zbudować swoją zdolność kredytową od nowa, mieć odpowiednie zarobki i odpowiedni wklad. Banki nie udzielają kredytów hipotecznych na mniej niż $175K, ale wszystko zależy ile masz oszczędności i gdzie chcesz zamieszkać, bo ogromny kraj z bardzo dużym rozstrzałem cen nieruchomości. Tutaj masz przykład z południowo-zachodniej manitoby, działki pod zabudowę za $10.
https://rmofpipestone.com/p/municipal-lot-sales-program
  • Odpowiedz
@Szkodnik1:

No musze sie zaglebic w ten temat, o ile to nie jakis fake to dobrze mam ziemie za darmo i potem ile trzeba miec na budowe i wyposazenie 100m2 domu parterowego?. Czy tam wystepuja tornada, powodzie? Jak najbezpiecznie transferuje sie do Kanady wieksze oszczednosci? Bo rozumiem, ze pieniedzmi legalnie oczywiscie zaribionymi w PL mozna kupic lub miec wklad na dom w Kanadzie?

Czy tam jest tak, ze firma buduje taki dom w kilka mc i daje np 50lat
  • Odpowiedz
@nieznamniepamietam nie jest fake, bo tam po prostu za bardzo nikt nie chce mieszkać. Koszt budowy, ciężko powiedzieć, bo ja mieszkam pod Vancouver. U nas w tej chwili to jakieś $300 od stopy kwadratowej i 10 lat gwarancji, taki domek masz gotowy w 3 miesiące, ale jest też opcja samodzielnej budowy używając fachowców. W tej części raczej tornad czy powodzi nie będzie. Ludzie najczęściej przywożą gotówkę, ale przelew bankowy też możesz
  • Odpowiedz
@Chrystus: Oczywiście, że można kupić mieszkanie normalnie. Współdzielnie też istnieją, i tak długo jak nie masz jakiegoś powodu by móc kupić tam mieszkanie(np wiek czy choroba) to są to prywatne wspoldzielnie XD to nie jest jakaś Korea żeby nie moc posiadać mieszkania lol
  • Odpowiedz