Wpis z mikrobloga

  • 0
Pamiętam jak jako 18latek się tym zajarałem, chwilę się pobawiłem i odstawiłem ale nagle pojawiła się POTRZEBA. Wrzuciłem to do samochodu- radia z wysuwanym ekranem z USA które wymagało jakiejstam sekwencji wciśnięcia hamulca żeby wyświetlać filmy - to bydlę zrobiło to za mnie ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
  • 0
@dream_big: fajna zabawka.Rzeczy są wyjaśnione bardzo prosto, jednak brakuje mi tego ciut głębszego wyjaśnienia więc wchodzi RS Elektronika oraz Resnick I Halliday tom3
  • Odpowiedz
  • 3
o jeny xD o co chodzi? Ja dopiero co się wdrażam w elektronikę


@dream_big: to takie "hello world" dla nerdów (wygooglaj sobie), w zależności od planowanej ścieżki kariery wykonaj w technologii:
- na 2 tranzystorach jak chcesz w iść w analogową elektronikę,
- Arduino jeżeli idzeisz w automatykę,
- Raspberry Pi jeżeli idziesz w informatykę (program koniecznie w Pythonie)
- chmura + docker jeżeli marzysz o DevOPs
  • Odpowiedz
  • 2
o co chodzi?


@dream_big: O nic, zjeb chciał się pochwalić swoją potężną wiedzą elektroniczną więc rzucił specjalnie terminem którego oczywiście laik nie zrozumie. Nie wczytuj się w takie tematy bo sobie tylko zamącisz w głowie, leć sobie według kursów na przykład forbota i będzie dobrze.
  • Odpowiedz
  • 2
@dream_big poważnie masz potrzebę pochwalenia się, że lampka się zapaliła?

Wiem, że to nic wielkiego

To jedno wielkie nic. Zacznij się udzielać i wrzuć coś godnego uwagi i ciekawego po kilku latach doświadczenia

  • Odpowiedz
@dream_big: dobrej zabawy przede wszystkim! Nic nie daje takiej radości jak świadome zestawienie kilku elementów i efekt jest zgodny z oczekiwaniami. Ja przy swojej pierwszej zabawie z tym zestawem postanowiłem nie dać rezystora do obwodu, w związku z czym dioda nie poświeciła zbyt długo (RIP czerwona diodo, będę o tobie pamiętać).

@kwanty: lel. Może niech od razu spróbuje rozwiązać hipotezę Riemanna, skoro potrafi dodać dwa do dwóch. Ty
  • Odpowiedz
  • 0
@dream_big: To prawda, to cieszy, głupia świecąca dioda, czy tam coś co się policzyło i to realnie DZIAŁA i widać że działa to cieszy. Podobnie jak z początkami programowania.
Powodzenia!
  • Odpowiedz