Wpis z mikrobloga

Hej. Polecicie jakąś stronę do sprawdzenia rzeczywistej stawki OC dla pojazdu osobowego? Dzwoniła do mnie moja agentka i zaproponowała cenę wyższą niż rok temu (nie było żadnej szkody etc) i na pytanie czy nie powinno być taniej to odpowiedziała że to "tylko 40zl" drożej. Także chce koniecznie zmienić ubezpieczyciela
  • 40
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwowar-domowy: Ja parę razy próbowałem przez ten rankomat i zawsze u agenta wychodziło taniej. Oni mają swoją pulę zniżek brokerskich, może ta twoja agentka po prostu zarabia więcej nie stosując ich. Albo idź do innego agenta.
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: wszystko w górę, koszty części w górę, roboczogodziny w górę, wycena pojazdów w górę, a Janusz urażony bo mu 40 zł podnieśli oc. R/R podwyżki to średnio 30% dla bezszkodowych klientów, więc lepiej usiadź bo za rok kolejna podwyżka będzie sporo większa niż 40 zł
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: sprawdź jeszcze bezpośrednio w link4 - mi od lat nie podnoszą, albo są to symboliczne kwoty. Nowe auto ubezpieczyłem w MTU, bo miało aktualnie najtańsze OC i ubezpieczenie od kradzieży za jakieś grosze (więc nie martwię się o te kocopoły, których się naczytałem o kradzieżach aut bezkluczykowych xD). Też polecam sprawdzić, mi przy zakupie dwukrotnie została przeliczona polisa i zamiast 700zł wyliczyło mi 400, ale to chyba był jakiś
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: mubi, rankomat; Mubi ma cashbaki jesli wpiszesz kod od jakiegoś motoryzacyjnego youtubera, którego oglądasz albo nie, obojętnie. Tylko wybierając tam ubezpieczenie, bardzo uważaj na daty, bo wyszukiwarka nie wybiera automatycznie do polisy kolejnego dnia po wygaśnięciu starej i trzeba wprowadzić ją samemu. Uczulam, żebyś kary czasem nie musiał płacić za dzień przerwy w OC.
  • Odpowiedz
  • 0
@piwowar-domowy ceny ubezpieczeń są uzależnione m.in. cen części do naprawy samochodów. Jeśli części drożeją (a drożeją ) to drożeje i ubezpieczenie bo ubezpieczyciele muszą te koszta pokrywać z OC.

Ja rok temu płaciłem za samochód 380 zł, w tym 501 zł i też żadnych przygód i szkód nie miałem.
  • Odpowiedz
  • 0
@vlodek2532: Teraz dwa auta ubezpieczałem, gruziki. Za jednego mi wyszło 430 zł (480 rok temu, 3 tygodnie do końca OC) a za drugiego 580 zł (tydzień do końca OC). Wiadomo, że składowych dużo, ale ten z tańszym OC to marka wyższego ryzyka z większym silnikiem ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
  • 0
@piwowar-domowy: Wszystko poszło w górę więc nie wiem skąd to oburzenie. Taką wartość ma polski pieniądz.

Nawet diagności samochodowi już są po proteście.
  • Odpowiedz