Wpis z mikrobloga

Hej. Polecicie jakąś stronę do sprawdzenia rzeczywistej stawki OC dla pojazdu osobowego? Dzwoniła do mnie moja agentka i zaproponowała cenę wyższą niż rok temu (nie było żadnej szkody etc) i na pytanie czy nie powinno być taniej to odpowiedziała że to "tylko 40zl" drożej. Także chce koniecznie zmienić ubezpieczyciela
  • 47
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwowar-domowy do cholery. 40 zł więcej rocznie to mniej niż 4 zł miesięcznie. Jeżeli jesteś zadowolony z ich usług to zostań. Otwórz okna wietrząc auto latem, przed włączeniem klimy, dwa razy odmów sobie kawy i masz to samo co teraz. Bez szukania jakiś super ofert tanszych rocznie o dwie roboczogodziny.
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy nie jestem trollem, ale miałem osoby w rodzinie mające dwa auta u różnych ubezpieczycieli i postępowanie w przypadku szkody jest naprawdę różne, tak samo jak czas w jakim to zostanie rozwiązane przez ubezpieczyciela. Akurat zdarzyły się dwa wypadki w krótkim okresie czasu. Dwa auta, dwóch ubezpieczycieli z TV. Jeden na A drugi na L. Nie chciałbyś takich problemów i miesięcy kłótni z ubezpieczycielem, jak w tym przypadku znanym mi z
  • Odpowiedz
@kureci_paratko: każdy ubezpieczyciel będzie cię chciał wydymać na kasę, taka robota. Ja zawsze biorę najtańszą ofertę, samochodami drogimi nie jeżdżę, więc to co zaoszczędziłem przez lata na ubezpieczeniach by mi pewnie wystarczyło nawet na jakąś naprawę (miewałem różnice rzędu nawet 200-300 zł)
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: A co Ty masz agenta od jednego ubezpieczyciela? Idź do biura ubezpieczeniowego. Choćby CUK. Oni są chyba w całym kraju. Ja mam swoją babeczkę(nie cuk) i od ponad 5 lat płacę coraz mniej. Mniej też od znajomych z podobnymi autami. Aha, rankomaty i podobne nigdy mi dały takich ofert jak stacjonarnie.
@kureci_paratko: Ale co Cię obchodzi gdzie masz OC? Jak zrobisz komuś kuku, to jego problem że
  • Odpowiedz
Ale co Cię obchodzi gdzie masz OC? Jak zrobisz komuś kuku, to jego problem że masz ujowego ubezpieczyciela. Wybrzydzać możesz w przypadku ac albo innych dodatków typu szyby, opony, assistance.


@variat: tak, tylko że jak stuknie mnie ktoś kto ma ubezpieczenie w Hestii, Warcie albo PZU to jednak trochę inaczej u nich wygląda przeprawa niż z takim TUW Wólka Ulanica dlatego jak ktoś ma szemranego ubezpieczyciela to wzywam policję żeby
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: mi zaproponowali po 2 latach współpracy o 10% taniej golasa, a jakieś 30% drożej to co brałem zawsze z assistance i ac-kradzież z dodatkowymi bonusami bez opcji wyboru. No i cyk do konkurencji w 5 min sprawa załatwiona, jeszcze ubezpieczenia pasażerów i jakieś pierdoły, a ostatecznie zapłaciłem mniej niż rok temu.

Polecam wrzucać w jakieś mubi ale tylko po to, żeby mieć listę ubezpieczycieli, potem kolejno wchodzić na każdą
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy: tylko wiesz, że podwyżka nie zawsze jest spowodowana tym, że agent chce więcej zarobić?
Ja miałem sytuację, że oc/ac poszło w górę bo wycena auta poszła w górę (rok czy 2 lata temu).
Ostatnio szukałem dla ojca u mojej agentki i wyszło najtaniej 2600 i myślałem, że to niemożliwe i wysłałem do kilku innych agentów dane do kalkulacji i najtaniej chyba 2900 któryś wyliczył i wróciłem do mojej agentko
  • Odpowiedz
@piwowar-domowy zrob wyliczenie na jakima kalkulatorze, zobacz gdzie najtaniej wyjdzie, pozniej wejdz na strone tego ubezpieczyciela gdzie bylo najtaniej, wypelnij wszyatko jeszczw.raz z pominieciem poarednika - buuuum 2-3 stowki taniej
  • Odpowiedz
  • 3
@piwowar-domowy ubezpieczenia drożeją z roku na rok, wypływa na to kilka czynników nad którymi niechce się rozpisywać.
Ale zawsze znajdziesz taniej tylko że w innej firmie lub w tej samej cenie.
Jak chcesz to mogę przeliczyć napisz tylko na priv
  • Odpowiedz