Wpis z mikrobloga

#pytanie #samoloty #podroze

Gdzie mogę znaleźć jakiś wygodny rozkład samolotów do planowania podróży? Nawet lotniska rzadko kiedy mają porządny na swoich stronach, a co dopiero jakiś globalny.

Chodzi mi w tej chwili o lot do Islandii, ale ten problem mam za każdym razem.

Moim marzeniem jest strona, gdzie wpiszę "Polska (wszystkie lotnika)" do "Islandia (wszystkie lotniska, czyli aż jedno)" w jakimś tam przedziale czasowym (albo nawet i bez) i mi pokazuje, że lata z tego miasta w poniedziałki, wtorki i piątki, z tego w środy i soboty, a z trzeciego codziennie.

Jest jakaś taka strona? Bo póki co szukam i wpisuję na ślepo różne miasta i daty i patrzę co wyjdzie, k-----y dostaję.
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pink_Floyd: a przypadkiem nie jest tak że wycofaniu sie ryanaira z tego kierunku masz aż całą jedną linie lotniczą która lata bez przesiadek (wizz) i że ma siatke do niezliczonej liczby 3 polskich miast (gda, kato, waw), z czego do katowic lata poniedziałek, środa, piątek a do gdańska wtorek, czwartek, sobota?
No i do wawy codziennie oprócz poniedziałku i piątku.

Przedstawiasz to troche jako potworną zagadke matematyczną a tam serio
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: nie ogarniam o co Ci chodzi. Loty na Islandię masz w zasadzie codziennie z każdego nieco większego lotniska w kraju, czyli nie licząc Lublina, Bydgoszczy, Łodzi, Zielonej Góry, Szczecina. Z Rzeszowa może nie będzie codziennie, ale raczej będzie, problemem mogą być godziny.

Jeśli nie lata Wizz/Ryanair, to leci Lufthansa, jeśli nie Lufa to KLM, jeśli nie oni to SAS, a jeśli brakuje połączenia to pół trasy robi LOT a
  • Odpowiedz
  • 0
@Pink_Floyd: a przypadkiem nie jest tak że wycofaniu sie ryanaira z tego kierunku masz aż całą jedną linie lotniczą która lata bez przesiadek (wizz) i że ma siatke do niezliczonej liczby 3 polskich miast (gda, kato, waw), z czego do katowic lata poniedziałek, środa, piątek a do gdańska wtorek, czwartek, sobota?

No i do wawy codziennie oprócz poniedziałku i piątku.


@thorgoth: OK to teraz powiesz skąd masz tę
  • Odpowiedz
  • 0
To czego potrzebujesz to skyscanner, najlepiej na komputerze


@kishibashi: tak, bardzo pomogło, dziękuję

Nie wiem na #!$%@? Ci informacja, że jakiś samolot leci na Islandię w poniedziałek xd


@kishibashi: bo może chciałbym zrobić lot na kilka dni i znaleźć lotnisko w Polsce (możliwie blisko mnie), z którego lata w przystępnym dla mnie terminie i o sensownej godzinie i wraca tak samo w terminie, który mi odpowiada tak, aby
  • Odpowiedz
OK to teraz powiesz skąd masz tę wiedzę tajemną

@Pink_Floyd: nie ma takiej strony.
Risercz własny i troche doświadczenia w lataniu. Może to dziwnie zabrzmi ale jeśli chodzi o połączenia na mniej komercyjnych kierunkach ("z d--y do d--y") to ilość opcji zawsze jest bardzo ograniczona i względnie łatwa do wygóglania.
  • Odpowiedz
@Vunshi: jak na początkującego i na taki kierunek to azair na niewiele mu się zda, bo mu wielu lotów nie znajdzie (linie tradycyjne).

@Pink_Floyd jego wiedza tajemna opiera się w zasadzie na tym, że wie jaka linia lata bezpośrednio z Polski na Islandię. A dalej to jest prosto - wchodzisz na stronę Wizzaira, szukasz Islandii, okazuje się, że lata tylko z jednego lotniska (Islandia ma jeszcze jakieś, ale większość
  • Odpowiedz
  • 0
kilku przewoźników przesiadkowych, których nie należy się bać


@kishibashi: ostatnio rzekoma ostoja rzetelności i solidności, czyli Lufhansa wrobiła mnie podczas przesiadki w 11-dniowy pobyt bez bagażu, więc jednak boję się
  • Odpowiedz
@Pink_Floyd: jesteś Polakiem, w Twojej naturze jest strach przed przesiadkami ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale tak poza tym przejmowanie się tym co o--------i raz na jakiś czas jakaś linia jest bez sensu, bo w ten sposób możesz zapomnieć o lataniu w ogóle. To nie jest Salam Air że g---o ma tam miejsce zawsze, tylko sporadycznie. Z Wizzairem możesz nie polecieć w ogóle, a Play może zbankrutować
  • Odpowiedz