Wpis z mikrobloga

  • 4
@Rozklapciocha: Polecam xD Ja akurat gralem na pc ale zabawa świetna, gra nie dosc ze pod wzgledem mechaniki jest bardzo przyjemna to ma jeszcze ogromną wartosc edukacyjna jesli chodzi o historie :)
  • Odpowiedz
@Rozklapciocha: Polecam grać z czeskim audio voicem i polskimi napisami, wielokrotnie parskałem śmiechem z czeskiego. A sama gra cóż, według mnie jedno z najlepszych RPG w jakie grałem, wielu odbija się przez nietypową mechanikę walki, która wymaga treningu, ale sama w sobie moim zdaniem jest mega, polecam. Na ps5 lipa tylko, że nie będziesz miał dostępu do modów, bo ja grałem z możliwością zapisania gry, a w wersji vanilla musisz
  • Odpowiedz
  • 0
@marso96 Kto by na początku XV wieku mówił "chwała Polsce"? xD W tamtym czasach ludzie mieli wysrane na koncept narodu i państwa, umierać to mogliby za króla albo za swoją wioskę najwyżej.
  • Odpowiedz
  • 1
@Emes91: Szlachta np. Wiadomo ze chlopstwo mialo to generalnie w dupie. Tutaj zapewne mamy do czynienia z jakims polskim rycerzem sadzac po ubiorze xD
  • Odpowiedz
  • 0
@marso96 Szlachcic tym bardziej miał wywalone na jakąś tam "Polskę", dla niego ważny był jego folwark xD. Koncept tożsamości narodowej i patriotyzmu na dobre zaczął się wykształcać w XIX wieku.
  • Odpowiedz
@Emes91: Typie jak bardzo musi być niski twój poziom oczytania że nigdy się nie spotkałeś z pochodzącymi sprzed XIX wieku wypowiedziami i tekstami w których wyrażana jest miłość do ojczyzny jako narodu? xD to jest dla mnie wręcz aż absurdalne że ktoś kto potrafi czytać i pisać oraz ma dostęp do internetu nigdy z czymś takim się nie zetknął, bo to naprawdę nie wymaga żadnego głębszego zainteresowania historią, gdyż masa
latajacy_napletek - @Emes91: Typie jak bardzo musi być niski twój poziom oczytania że...
  • Odpowiedz
@latajacy_napletek: Ty przeczytałeś w ogóle tekst Gaude Mater Polonia, na który próbujesz się powoływać, baranie, czy tylko tytuł? xD Retoryczne pytanie - oczywiście, że nie przeczytałeś, bo byś się tak nie wygłupił. A zatem zrób to teraz i ogarnij, do czego przez cały czas tekst się odwołuje.

Pssst - nie do konceptu narodu polskiego, ojczyzny i Wielkiej Polski xD
  • Odpowiedz