Wpis z mikrobloga

@Milo900: s---------o. Wszystkie historie, że miał papiery na kogoś gdzieś ukryte to bajki dla szukających sensacji.
Ale w kraju gdzie większość ludzi wierzy, że żyd nazarejski 2tys lat temu chodził po wodzie - bajki sprzedają się nadal dobrze.
  • Odpowiedz
Wszystkie historie, że miał papiery na kogoś gdzieś ukryte to bajki dla szukających sensacji.


@matti-nn: to nie tak. Pamiętasz Jaroszewicza? No więc czytałem kiedyś hipotezę, że Jaroszewicz zginął, bo zachłyśnięty wolnością słowa zaczął pisać książkę o tajemnicach dygnitarzy z PRLu. Ktoś się przestraszył, że pójdzie siedzieć i wysłał zbirów, a Jaroszewicz pisał tak naprawdę jakieś pierdoły i plotki jak z pudelka.
Z Lepperem mogło być tak samo: być może nic
  • Odpowiedz
@13f14: spoko tylko ta teoria o zabójstwie sięga dalej, m.in. ze prokuratura jest w to umaczana, dlatego sprawa była umorzona. Nic, że koleś ze szczytu stał się nic nieznaczacym przegrywem, nic, że zadłużony po uszy..
Gdyby miał rzeczywiste haki to powinien się na tą ewentualność zabezpieczyć, np. Podać materiały stonodze lub tymochowiczowi, jesli tak sie przyjaźnili. Nie zrobił tego. Pozatym jego wyrzucenie z rządu i przegrane wybory to był najlepszy
  • Odpowiedz
spoko tylko ta teoria o zabójstwie sięga dalej, m.in. ze prokuratura jest w to umaczana, dlatego sprawa była umorzona.


@matti-nn: prokuratura wcale nie musiała być umaczana, jeśli s---------o zrobili Lepperowi profesjonalni samobójcy, a nie partacze jak u Jaroszewicza. Mało tego: Lepper mógł się sam powiesić własnym staraniem, ale nie z własnej woli, jeśli wiesz, co mam na myśli.

Nic, że koleś ze szczytu stał się nic nieznaczacym przegrywem, nic, że zadłużony po
  • Odpowiedz
Ludzie kochają męczenników. Historia, że psychika wysiadła by się wogole nie sprzedawała.


@matti-nn: a to zgoda.

A skoro tak powtarza "wybiórcza" za prokuratorem, to jest to przekaz w 100%
  • Odpowiedz
@13f14: czyli bardzo istotne poszlaki kontra domysły. Dla mnie wybór jest oczywisty. Niewiemy tez czy prokuratura nie miała materiałów, które by udowadniały, że myslal o targnieciu sie na swoje zycie itp.
A to porównanie do kennediego... Lepper nie miał żadnej władzy. Był wyoutowany z masą problemów. Wiec każdy krytycznie myslacy wybiera scenariusz bardziej wiarygodny.
Ale jego śmierć to najlepszy przyklad w jaki sposób rodzą się mity.
  • Odpowiedz
Dla mnie wybór jest oczywisty.


@matti-nn: a ja głowy nie dam ani za jedno, ani za drugie. Po prostu nie wiem, jak było.

A to porównanie do kennediego... Lepper nie miał żadnej władzy. Był wyoutowany z masą
  • Odpowiedz
A wieloma z tych problemów byli ludzie, którym nadepnął na odcisk


@13f14: komu nadepnął i w jaki sposób? Czy ktoś miał autentycznie jakiekolwiek problemy ze względu na to co mówił Lepper?
Zwykły Mraz od Funduszu sprawiedliwości nacisnął na więcej odcisków niż Lepper przez całą swoją polityczną karierę. Powielasz kolejny mit.
  • Odpowiedz
Czy ktoś miał autentycznie jakiekolwiek problemy ze względu na to co mówił Lepper?


@matti-nn: Lepper był bardzo średni w działaniu, ale w gębie mocny. Tak, jak wyżej wspomniałem: mógł swoim buńczucznym gadaniem i ostentacyjnym szukaniem haków kogoś przestraszyć. Mógł też coś jednak wiedzieć i kogoś na przykład szantażować. To po prostu ten typ i wcale by mnie to nie zdziwiło.

A czy ktoś miał przez Leppera problemy? Heh, Kamiński i
  • Odpowiedz