Wpis z mikrobloga

Ale chvjnia ten #linoryt , nie nadaję się do tego, nie umiem wycinać w negatywie, mój mózg nie ogarnia, że to co wycinam będzie na biało, a nie na czarno ;-; #zalesie

Nie wiem, może kiedyś do tego wrócę, ale póki co zostawiam niedokończone, bo to nie na moje nerwy. Zapominam oddychać jak się za mocno skupię na wycinaniu, bo jak wstrzymuję oddech to jestem bardziej precyzyjna (może to i dobrze, prawie jak oddychanie metodą Butejki XDD), a jak dłutko się omsknie to zalewa mnie fala nienawiści do siebie, mimo że normalnie jestem oazą spokoju (°°

Chyba powinnam była zacząć od czegoś łatwiejszego, jakieś kwiatki czy coś, a wymyśliłam sobie zbyt zaawansowany projekt, za dużo tekstur, wszystko się zlewa, nie mam wyobraźni. Łatwiej się rysuje niż wycina.
I tak zepsułam liście i będę musiała zacząć od nowa, więc przy okazji pomyślę co zrobić z tymi teksturami żeby całość była wyraźniejsza.

No i nie dość, że wszystko upi3rdolone farbą drukarską, to jeszcze prawie zdarłam pumksem linie papilarne z trzech palców, bo byłam na tyle mądra, że nie ubrałam rękawiczek i teraz nie mogę domyć rozpuszczalnikiem, a paznokcie chyba muszę pomalować, bo tak zafarbowały że nawet aceton tego nie ruszy, wygląda jakbym miała brud za paznokciami, mimo że są "czyste"


No ale mam nauczkę na przyszłość żeby zakładać rękawiczki, bo jednak farba drukarska to nie akryle. Uczcie się na moich błędach ()

#tworczoscwlasna #wip
Lenalee - Ale chvjnia ten #linoryt , nie nadaję się do tego, nie umiem wycinać w nega...

źródło: DSC02524

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lenalee: ale to naprawdę jest świetne. Poza liśćmi, o których sama wspomniałaś nie mam się do czego przyczepić. A na liście pewnie nawet nie zwróciłbym uwagi gdybyś nie napisała. Cała reszta super.

Ręce możesz próbować domyć kwaskiem cytrynowym, sodą oczyszczoną albo domestosem. Któreś powinno zadziałać :)
  • Odpowiedz
  • 1
@Lenalee nie jestem pewny czy aceton to najlepszy rozpuszczalnik do tej farby. Może nitro byłoby lepsze? Tylko tu bym zalecał jakieś porządne rękawiczki.
  • Odpowiedz
  • 0
@Zsieci: Umywalkę i dłonie domyłam benzyną ekstrakcyjną, tylko farba jakoś "wżarła" się w paznokcie, więc myślałam że dam radę domyć zmywaczem z acetonem (bo dobrze zmywa ciemne lakiery) ale nic z tego. No cóż, na przyszłość będę ubierać rękawiczki ( ͡° ͡°)
  • Odpowiedz