Wpis z mikrobloga

Uznałem, że dam sobie czas do 2026 z #budowadomu #nieruchomosci, zacznę go budować o ile nie nastąpi coś z poniższej listy przez najbliższe 1.5 roku:
- uda mi się wyemigrować do #usa - uznałem, że spróbuję sił na #loteriawizowa. Szanse baaardzo niskie, ale kto wie. Inb4 uważam USA za jedyny sensowny kierunek emigracji dla mnie.
- Zobaczę jakąś okazję biznesową, z której będę chciał skorzystać. Przy obecnym otoczeniu gospodarczym i mojej raczej niskiej dynaminie wątpię w to, ale kto wie.
- Uda mi się dostać do któregoś z big techów. Nie wiem jednak, czy jestem aż tak w tym zdeterminowany.
- Dorwie mnie wypalenie zawodowe i uznam, że chcę rzucić #programista15k, pójść w jakimś innym kierunku albo #podroze po świecie przez rok pókim młody.

Jeśli nie nastąpi żadne z tych czterech, uznam, że po prostu tak miało być i że więcej z etapu młodego dorosłego w życiu nie wykrzesam (i tak mam perspektywę lepszą niż 90% rówieśników)

#gownowpis #oswiadczeniezdupy
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bartd: nie wiem, gdziekolwiek by mnie przyjęli do pierwszej roboty xD nawet jeśli by to nie było od razu IT i nie zwróciłoby mi się, traktowałbym to w najgorszym wypadku jako przygodę

Widzę, ze z posta mogłoby wynikać, że mam powyższe przekminione, zeditowałem bo to trochę wprowadza w błąd
  • Odpowiedz
@pyszniarz:

od lat 2000 nie ma większego sensu emigrować na stałe z europy do usa.

jest sporo specjalistycznych zawodów, gdzie w USA zarabiasz 2-3 razy więcej za sam fakt bycia w USA. #!$%@?ąc od zarobków jest dużo więcej możliwości na dorobienie się. Jako ogarnięty, ambitny i zdrowy człowiek masz tam lepiej niż w Europie.

ale dupka wylizana.

nie pysznię się tym, to stwierdzenie faktu - większość moich rówieśników w Polsce
  • Odpowiedz
zdrowy człowiek

@kawalerka15k: Ta chyba słowo klucz xD

jest sporo specjalistycznych zawodów, gdzie w USA zarabiasz 2-3 razy

@kawalerka15k ciekawe jakie to zawody, bo napewno nie it.
Byłeś raz w USA? pracowałeś tam dłużej? Ciekawe jak zareagujesz jak cię wyjebią bo zachorowałeś na dłużej
  • Odpowiedz
od lat 2000 nie ma większego sensu emigrować na stałe z europy do usa.


@pyszniarz: to zależy czego chcesz od życia. Jak kasy, wygód, socjalu, to nie ma sensu. Jak lubisz amerykańską kulturę, etos, ogromne przestrzenie, chcesz bez problemu kupić broń, mieć domek na przedmieściach i jeździć wszędzie autem, a także być w centrum świata to lepszego miejsca na Ziemi na dzisiaj nie masz.
  • Odpowiedz
@pyszniarz Opowiadasz bzdury, USA to najlepsze miejsce do życia dla osób z cennymi umiejętnościami. Programista może zarobić nawet 10x więcej niż w Polsce i z pewnością stać go na dom na przedmieściach.
  • Odpowiedz
@pyszniarz Zależy od poziomu, moi znajomi seniorzy zarabiają około 600k TC. Nie znam stawek #!$%@? i engineering managerów w topowych firmach, ale tam pewnie stawka zahacza o milion USD.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
USA to najlepsze miejsce do życia dla osób z cennymi umiejętnościami


@cordianss: Jesli jednoczesnie lubisz amerykanski styl zycia (wysoka przestepczosc w kazdym wiekszym miescie, spedzanie pol zycia w samochodzie, koniecznosc trzymania ogromnych oszczednosci w razie powaznej choroby takiej jak rak itp.) to tak. Jesli nie, to pomimo wysokich zarobkow jest to najgorszy zachodni kraj do zycia.

Ameryka jest zajebista jak jestes mlody, zdrowy i duzo zarabiasz. Jesli nie spelniasz ktoregos
  • Odpowiedz
  • 0
@Strus:

spedzanie pol zycia w samochodzie

Lepiej tak, niż w autobusie

koniecznosc trzymania ogromnych oszczednosci w razie powaznej choroby takiej
  • Odpowiedz