Wpis z mikrobloga

#alien #obcy #film #predator

Ależ się polski fandom zesrał na filmwebach, a Romulus to najlepszy Obcy po dwóch pierwszych częściach (choć nie wybitny, oczywiście). Po ćwierćinteligentnych postaciach z Prometeusza i Przymierza dostaliśmy wreszcie takie z instynktem samozachowawczym. Retrofuturyzm zamiast Marvela z Aliena 4. Alvarez zebrał co najlepsze z poprzednich części i zrobił z tego smakowite danie. Bez pchania serii do przodu, to bardziej bezpieczna odbudowa marki. Scott niech siedzi w domu, Alvarez zasługuje na większą szansę i kolejny film.
BardzoSuabeRymy - #alien #obcy #film #predator

Ależ się polski fandom zesrał na film...

źródło: 1000002850

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bardzo_Suabe_Rymy: Nie czytam fandomów z i bez filmwebów. Jestem fanem obcego od dwójki którą miałem okazję obejrzeć w dniu premiery w Polsce. Wybieram się do kina. Ze zwiastunów wygląda na mix 1 i 3. Czyli ganianie się po tunelach ale z bronią. Trzymam kciuki za odejście od kanonu prometeuszów i innego filozoficznego podejścia, a powrót do kina akcji.
  • Odpowiedz
Nie rozumiem srania się o Prometeusza. Wątek inżynierów to był najlepszy wątek w całej serii


@Davidozz: Zdradzę Ci sekret. Tutaj też sie pojawi ten wątek ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy nie no, z tym instynktem samozachowawczym to nie przesadzajmy, bylo kilka momentow, ze c--j wie po co laska sobie serum w szyje wbila, a wczesniej koles zaczal kokon obcego paralizatorem napieprzać jak jakąś piniate

Chinczyk zostal zarazony, wiec uciekl na statek zostawiajac znajomych na stacji xD w ogole to nikt nie uzyl tego urzadzenia rtg wczesniej, zeby zobaczyc czy doszlo do orala z polykiem.

Ale zgadzam sie, poza paroma takimi
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy zgadzam się w 100 procentach. U mnie też wpada na 3 miejsce i na pewno będę to jeszcze raz oglądać. No hybryda wyszła piękna, były jumpscary kiedy miały być i powrót ASHa oraz złożoność Andyego dopełniły tą piękną symfonię. Rano jak zobaczyłam ocenę 4.9 na filmwebie, to bałam się jechać do kina wieczorem :( na szczęście nie było o co się bać.
  • Odpowiedz
@Davidozz: Nienawidzę wątku Inżynierów za z------e całej magii i tajemnicy Space Jockeya z pierwszego Obcego (wątek sam w sobie nie jest zły; boli mnie próba podczepienia go pod historię Aliena). Ridley Scott powinien mieć zakaz kręcenia filmów co najmniej od Królestwa Niebieskiego.
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy filmweb to ściek, a polski widz to z reguły idiota. Większość filmów na filmwebie ma zazwyczaj jedno/dwa oczka mniej niż światowe oceny. Najbardziej miarodajny jest chyba rotten, tam Romulus ma 82%
  • Odpowiedz
@SuperFancyFretka zgadzam się, Scott p------i niemal wszystko od jakiś 20 lat, ale jest jeden wyjątek - Ostatni Pojedynek. Polecam. Musi być jakieś wyjątek :D
Promoteusz zaś mi się bardzo podobał pod pewnymi względami, ale co z tego, skoro z drugiej strony miał tyle idiotyzmów, że nie mogę zaliczyć tego filmu do dobrych.
  • Odpowiedz
Ridley Scott powinien mieć zakaz kręcenia filmów co najmniej od Królestwa Niebieskiego.

@SuperFancyFretka:
Mam nadzieję że nie włącznie, bo akurat moim zdaniem Królestwo Niebieskie było zajebiste. American Gangster i Marsjanin też spoko, choć w sumie to chyba jedyne udane nowsze filmy Ridleya Scotta. Co do Prometeusza to zgadzam się z @SgtPepper1942 - w niektórych aspektach był ciekawy, ale odarł uniwersum Obcego z mistyki i klimatu retrofuturyzmu lat 70./80.
  • Odpowiedz
@Bardzo_Suabe_Rymy: Filmweb to jest w ogóle najbardziej odklejone miejsce pseudokrytykow jakie znam. W 99% opinie nie pokrywaja sie z moim gustem w komentarzach ludzie którzy nie ogladali albo nie zrozumieli najbardziej podstawowych rzeczy w filmie kłócą się o czarno białe "rodzeństwo".

W top 100 prawie wszystkie filmy Marvela to jest jak wejść w bestsellery Empiku w wersji filmowej
  • Odpowiedz
@Davidozz: to racja, ale elitarni naukowcy debile, kiczowata akcja z główną bohaterką która z rozwalonym bebechem odwala matrixy i ogólnie jest irytująca niszczą ten film. Scott chyba nie umie w filmy akcji, zresztą nie tego sie spodziewa po filmach z serii Alien.

@Bardzo_Suabe_Rymy moim zdaniem stawianie znaku równości pomiędzy Prometeuszem a Przymierzem wynika z patrzenia na ten drugi przez pryzmat pierwszego. Imo przymierze jest całkiem niezłe, choć czegoś w
  • Odpowiedz