Wpis z mikrobloga

Lubiłem w sterownikach AMD opcje która pozwala mi zrobić tak zwany "lock fps" na daną grę, czy w sterownikach Nvidia też jest taka możliwość ? bo z tego co czytałem tam jest "lock fps" ogólny a nie na poszczególne / konkretne gry.

Dokładnie nazywa się to "Radeon Chill"

#pcmasterrace #amd #radeon #nvidia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Kravchenko: Gram tez sporo w stare gry, po co karta graficzna ma byc obciazona i wyswietlac mi 300fps, skoro 140 mi starcza, odrazu dochodzi też wiekszy pobor pradu ( wiadomo w jakich czasach zyjemy ), dlatego ten "Radeon Chill" to swietna funkcja ktorej jak widac nie ma nvidia.
  • Odpowiedz
@Kravchenko: W starym panelu sterowania Nvidii można ustawić maksymalną liczbę klatek globalnie, albo per aplikacja. Ustawiałem np. limit klatek w GTA V bo kiedyś menu renderowało ~1.5 tys. klatek na sekundę przez co gra się sypała.
  • Odpowiedz
@Kravchenko: Gram tez sporo w stare gry, po co karta graficzna ma byc obciazona i wyswietlac mi 300fps, skoro 140 mi starcza, odrazu dochodzi też wiekszy pobor pradu ( wiadomo w jakich czasach zyjemy ), dlatego ten "Radeon Chill" to swietna funkcja ktorej jak widac nie ma nvidia.


@Kravchenko: Nawet nie musisz mieć opcji ograniczenia framerate, wystarczy, że wymusisz w grze vsync.
  • Odpowiedz