Wpis z mikrobloga

Minął 51. (z 73) dzień wakacji.

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wypadki śmiertelne w których zginęły 3 osoby.

241 wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji.
261 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji.
34 osoby zmarły w ciągu 30 dni od zdarzenia drogowego w którym uczestniczyło.

Czyli w trakcie wakacji w 275 wypadkach zginęło w sumie 295 osób.

W poprzednim roku statystyki po 51. dniu wakacji wyglądały następująco:


Rok temu:
9 wypadków / 15 ofiar śmiertelnych w ciągu ostatniej doby klik
282 wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym od początku wakacji
310 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych od początku wakacji

Ponadto z wczoraj:
335 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących w ciągu ostatniej doby co daje
15.221 zatrzymanych nietrzeźwych kierujących od początku wakacji

71 wypadków drogowych w ciągu ostatniej doby co daje
3.585 wypadków drogowych od początku wakacji

88 rannych w wypadkach w ciągu ostatniej doby co daje
4.104 rannych w wypadkach od początku wakacji

Utonięcia:
2 utonięcia w ciągu ostatniej doby
132 utonięcia od początku wakacji

UWAŻAJCIE NA SIEBIE!
i na debili na drodze

źródło mapy
interaktywna mapa
DLACZEGO MAPA PODZIELONA JEST W TEN SPOSÓB
źródło dodatkowych statystyk
źródło statystyk o utonięciach

-------
Jeżeli podoba Ci się to co robię, to możesz postawić mi wirtualną kawę. buycoffee.to/salido Dziękuję!

#smiertelnewypadki
Salido - Minął 51. (z 73) dzień wakacji. 

W ciągu ostatniej doby miały miejsce 3 wyp...

źródło: 1-433025-1

Pobierz
  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Krzysztof53647 pie....isz jak potrzaskany. Regularnie jeżdżę po polskich autostradach, i takich sytuacji jak ty opisujesz nie widzę ( poza naprawdę pojedynczymi przypadkami ). No chyba, że wzorem wielu pajacy, jedziesz lewym pasem 100 km/h i wszystkich normalnie jadących po prostu wku...iasz.
  • Odpowiedz
@monty16k Podaj podstawę prawną czy ten wyrok sądu że przejazd rowerowy jest skrzyżowaniem równorzędnym dróg. Jeśli tego nie zrobisz, to potencjalnie jakiś baran to przeczyta i będzie się pakował pod samochód i zginie. Pisanie takich bzdur jest po prostu szkodliwe.

Idę o zakład że chodziło o jakieś kontrapasy rowerowe i podobne konstrukcje wbudowane w ciągu drogowym.

@Krupier są, i są wymienione w dalszych punktach tego przepisu, ale wg mnie sytuacja
  • Odpowiedz
@wezsepigulke

@Krupier są, i są wymienione w dalszych punktach tego przepisu, ale wg mnie sytuacja że zdjęcia nie jest tą sytuacją.


Wiem, że nie jest. Po prostu daję przykład na to, że może być sytuacja, w której to rowerzysta ma pierwszeństwo przed przejazdem w sytuacji gdy kierujący nie skręca w drogę poprzeczną.
  • Odpowiedz
@Krupier Ale przyjmijmy dla bezpieczeństwa rowerzystów, że takie sytuacje są wyjątkiem od reguły. Bo zachowują się odwrotnie, wjeżdżają ja pełnej prędkości na przejazdy, wymuszają zatrzymanie się samochodów. Mało tego, ostatnio to robią na przejściach dla pieszych. Sytuacja robi się skandaliczna i bardzo niebezpieczna. Jeśli ktoś nie wprowadzi natychmiastowo jakiejś akcji edukacyjnej poleje się krew strumieniami.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke:
Skrzyżowanie, zgodnie z art. 2 pkt 10 ustawy – Prawo o ruchu drogowym (Pord), to część drogi będącą połączeniem (dwóch lub większej liczby) dróg albo (dwóch lub większej liczby) jezdni jednej drogi w jednym poziomie, z wyjątkiem połączenia drogi o nawierzchni twardej z drogą o nawierzchni gruntowej lub z drogą wewnętrzną.
  • Odpowiedz
@wezsepigulke:

DZIAŁ I PRZEPISY OGÓLNE
Art. 2. Użyte w ustawie określenia oznaczają:

1) ,,droga" - wydzielony pas terenu składający się z jezdni, pobocza, chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów, łącznie z torowiskiem pojazdów szynowych znajdującym się w obrębie tego pasa, przeznaczony do ruchu lub postoju pojazdów, ruchu pieszych, jazdy wierzchem lub
  • Odpowiedz
@monty16k @monty16k no i właśnie cytujesz dokładnie to do czego zmierzam. Miejsce po którym można jeździć tylko rowerem nie jest "drogą", tylko "drogą dla rowerów", a styk "drogi" i " drogi dla rowerów" nie jest "skrzyżowaniem".

Chyba że uważasz że "droga dla rowerów" jest przeznaczona do ruchu i postoju "pojazdów" (tu znowu zapraszam do definicji).

Droga jest również przeznaczona do jazdy po niej rowerem, czy pędzenia zwierząt. Można po niej
  • Odpowiedz
@wezsepigulke:

W definicji drogi dla rowerów masz wprost napisane że jest to droga lub jej część:

Art. 2 pkt. 5. "droga dla rowerów" - drogę lub jej część przeznaczoną do ruchu rowerów jednośladowych, oznaczoną odpowiednimi znakami drogowymi.
  • Odpowiedz
@monty16k

No i zmierzamy do celu. Już rozbieramy na kawałki.

"Droga dla rowerów" może być pasem terenu w całości przeznaczonym wyłącznie do jazdy rowerem. Np. samotna ścieżka biegnąca przez las.
  • Odpowiedz
  • 0
@Krzysztof53647 przecież napisałem, że jeżdżę po autostradach i takich sytuacji, w większej ilości, w wykonaniu kierowców wskazanych przez ciebie marek, nie zauważyłem.
  • Odpowiedz
Reasumując samodzielna "droga dla rowerów" nie jest "drogą", przecięcie się "drogi dla rowerów" z "drogą" nie jest "skrzyżowaniem".


@wezsepigulke:

Przecież masz napisane czarno na białym:
- Użyte w ustawie określenia oznaczają: droga dla rowerów - drogę lub
  • Odpowiedz