Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś od kiedy operatorzy przestali bawić się w telefony złotówkę? Zastanawiałem się, czy dostanę coś ciekawego przy przedłużeniu / przeniesieniu numeru, a tu u każdego miesięczny abonament + miesięczna rata za telefon + kilkaset złoty na start + sam telefon wyceniany na sporo więcej niż w sklepie. Stwierdzili że jak ruchać klienta to po całości? xD

#telefony #smartfon #polska #operatorzykomorkowi
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
one nigdy nie były za złotówkę, kolego... xD


@tuberculosisis: Część była, część nie. Z 10 lat temu pamiętam, że do abonamentu w Play dawali mi telefon "za friko". Abonament nie był droższy niż w wersji bez tel ¯\(ツ)/¯ Ewentualnie za jakieś topowe flagowce w stylu ajfon cena abonamentu rosła, ale dalej było sporo taniej niż obecnie cena abonamentu + cena rat.
  • Odpowiedz
@L3gion: No czyli dawali tym bez telefonu zawyżony abonament. To jak z ratami zero procent. Nie ma czegoś takiego. Produkty mają zawyżone ceny, żeby osoby biorące w tych ratach myślały, że wygrały życie (dźwignąć 20x250 zł brzmi lżej niż położyć 5000 na telefon), z kolei jak komuś nie robi różnicy to kładzie kasę i sklep więcej zarabia. Promuje się kredyty.
  • Odpowiedz
@L3gion: niedawno, tak jakos w 2015.

pamietam w play brałem umowe na 2 lata wychodzilo cos kolo 2200 za cały okres umowy a tel na wolnym rynku chodził po 1700. Abo wychodzil 20zl/mc a bylo w cholere minut i neta, normalnie cos takiego z 50-60zł
  • Odpowiedz