Wpis z mikrobloga

@rales: dla mnie w ogóle patologią jest przekonanie, że studia są zawsze po to by po nich mieć pracę, jeszcze rozumiem gdy mówimy o konkretnych kierunkach jak te ściśle inżynierskie czy będące bramką do konkretnych zawodów, ale generalnie chyba idąc na filozofię czy coś w tym rodzaju każdy jest świadomy, że zapotrzebowanie rynkowe jest w takich obszarach znikome

sam wielokrotnie zastanawiałem się czy nie pójść sobie na jakiś dodatkowy kierunek
  • Odpowiedz
A kulturę poznawać będziemy z youtuba.


@Ulyssos: 99% tych lasek po studiach międzynarodowych jedyne co poznały z kultury to knagi męskiej populacji,a potem rolę kobiety w ich kulturze
  • Odpowiedz
2. W muzeach i galeriach historii i sztuki


@rales: szczerze to nie spotkałam jeszcze filozofa w muzeum. co nie zmienia faktu, że filozofowie często mają dwa kierunki ukończone i nie znam żadnego na bezrobociu (ani na etacie w maku)
  • Odpowiedz
@Zazeraxim: tak bo studia to są tylko po to żeby przyuczyć do pracy za hajs państwowy. Tak żeby pracodawca nie musiał wydawać kasy na kształcenie nowych pracowników.
Dobrze wam tam kapitaliści pranie mózgu zrobili.
Zyski są prywatne koszta dzielone na wspólnotę.
W tym wypadku koszt kształcenia przyszłych pracowników.
  • Odpowiedz
akurat absolwenci filozofii i uczelni muzycznych mają najniższy procent bezrobotnych absolwentów


@BrakWolnegoLoginu: i jeszcze mi powiedz, że pracują w zawodzie XD Przecież to jest marnowanie zasobów.
  • Odpowiedz
takie kierunki powinny być tylko na prywatnych uczelniach


@Zazeraxim: Nie. Prywatnych uczelni w obecnym kształcie w ogóle nie powinno być, a tym bardziej przerzucania na nich nauk, które w popularnym rozumieniu nic nie wnoszą.
Nauka to nie tylko nowe technologie i latanie w kosmos.
  • Odpowiedz
@Zazeraxim: Mogłyby być na publicznych uczelniach, ale w bardzo wąskim zakresie, by albo szkolić ludzi którzy tak jak wymieniona znajoma, przejdą do kariery naukowej, albo być dla pasjonatów, którzy nie widzą w tym szansy na kompetencje zawodowe, a poszerzenie wiedzy i ciekawą intelektualną przygodę.
  • Odpowiedz