Wpis z mikrobloga

No i dokładnie tak się wpada w długi dzięki piramidzie.
Dziewczyna zostawia etat, bo brak wyników zrzuca nie na to, że jest to oszustwo, tylko na toksyczną atmosferę w jej pracy.
Za oszczędności pojechała robić konent na wakacjach w turcji, nawet wypowiedzenie zabrała ze sobą, żeby walną to foto.

Oszczędności skończą się szybciej, niż myśli, bo poza kosztami życia dochodzą koszty tkwienia w piramidzie + wyjazdy po kosztach (jak to w GC) byle ponagrywać najwięcej rolek jak to tylko możliwe. Sekta będzia przekonywać ją, że musi bardziej cisnąć, (wiadomo, siła, ogień ogień) i takie osoby prędzej wezmą kolejną chwilówkę, niż rzucą to w #!$%@? i pójdą do pracy.

Trochę smutne, trochę zabawne.
#frajerzyzmlm
diarrhoea - No i dokładnie tak się wpada w długi dzięki piramidzie.
Dziewczyna zostaw...

źródło: Screenshot at Aug 08 09-18-24

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diarrhoea ej, a tak z ciekawości, skąd wiesz tyle o działaniu tej piramidy? Infiltrowałeś ich jakoś od środka? Mega ciekawe są twoje komenty i wpisy na ich temat
  • Odpowiedz
  • 14
@PoloRL: Rozmawiałem z kilkoma byłymi członkami, których obserwowałem na Insta i jak przestali spamować igeniusem to wymieniłem z nimi kilka wiadomości, chociaż większość raczej była niechętna na rozmowę o tym.
Czytałem też kilka zagranicznych artykułów na ten temat + takie ciekawostki jak wyroki skazujące dla właścicieli Igenius.
Wymieniłem tez troszkę korespondencji z UOKiK w ich sprawie :)

Byłem też nawet dwa razy na spotkaniu z kimś, kto mnie chciał wciągnąć
  • Odpowiedz
@diarrhoea: A widziałeś kiedyś relacje, żeby jakiś inżynier, analityk, bankier, lekarz, prawnik albo inny korposzczur rzucił robotę dla biznesu online? To właśnie ich target, mało inteligentni ludzie, którzy nie mają innego wyjścia na podniesienie poziomu życia i podjęcia lepszej pracy, stawiają wszystko na to. Nie chce się nad nikim już pastwić ale jak jesteś mądry i obrotny to możesz w Polsce zarobić więcej niż na magazynie w Holandii, to nie
  • Odpowiedz
@dexterpol: kurs czy nauka jezyka wymaga poswiecenia, pracy i czasu, a tutaj im obiecuja ze w 15 minut zarobia miliony klikajac w telefonie z przerwami na tiktoka
  • Odpowiedz
@RitmoXL: ludzie zawsze będą skłonni uwierzyć w efekt „magicznej pigułki”, bo to jest prostsze niż te nudne metody typu konsekwentna praca etc. To samo jest w kontekście dietetyki- zamiast po prostu żreć rozsądne, zbilansowane posiłki i się ruszać, ciągle szukają jakiegoś magicznego spoposobu budując całe postepowanie wokół jakiejś, najlepiej skrajnej narracji. W swktach MLM jest dodatkowo czynnik sprzedawania ludziom wizji siebie, z którą oni chcą żyć. Wmówienie każdemu, że jest
  • Odpowiedz
  • 5
@dexterpol:
Zdecydowana większość to młodzi ludzie (poniżej 25 roku życia), którzy wierzą w to, co widzą w mediach społecznościowych.
Dosłownie wierzą we wszystko, co tam widzą. Są bardzo naiwne ale też chcą się bujać lambo po Dubaju.
Za nic w świecie nie uwierzą, że ktoś wynajął auto an godzinę i 15 osób zrobiło w nim zdjęcia. Przecież napisał (na zdjęciu z parkingu), że tylko takimi autami się wozi po Dubaju.
  • Odpowiedz
  • 7
@dr3vil: Wciska się ludziom dostęp do platformy z lekcjami (niskiej jakości) z forex i krypto - same podstawy tak naprawdę. Oraz dostęp do grup sygnałowych (skuteczność na poziomie 40-80% więc to nadal hazard) wmawiając ludziom, że kopiujesz sygnały do apki i zarabiasz.
  • Odpowiedz
@diarrhoea: do takich sekt najłatwiej łowić młodych którzy pracują w jakiejś marnej pracy za nikłe pieniądze (a poza bananami "zawód syn" to prawie każdy 20-25 latek). 15 lat temu dałem się nabrać (na całe 3 dni) na pracę w akwizycji Cyfry+, gdzie wywozili nas 50 km od domu i kazali łazić od drzwi do drzwi by wciskać te abonamenty Cyfra+ po znacząco zawyżonych opłatach (zwłaszcza za przyłącze). Okłamywali tych ludzi,
  • Odpowiedz
U mnie jeden znajomy z podstawowki w to polecial - foty z Turcji, Dubaju z dziewczyną, chwalenie sie ile to on w rok stolic europejskich nie zwiedzil i zapraszanie do wspolpracy.
Hajs z chwilowek sie skonczyl, dziewczyna go zostawila, siedzi teraz w budowlance i robi po 12h zeby posplacac wszystko po konsolidacji. Zeby bylo smieszniej, jego brat sobie w tym czasie poszedl do pracy, stawia sobie dom i tbw xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Antorus: Sprzedawanie marzeń to zawsze towar z najwyższą marżą ;)
@harrame Sam znam ancymona, co dołączył bo mu obiecali minimum 8000 zł zarobione w pierwszy miesiąc. Nigdy nie wyszedł na 0 i nawet przepraszał swojego lidera za brak wyników ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@diarrhoea: Zazwyczaj jak ktoś ma kase, swoj biznes, b2b, to marzy aby wrocić na etat i spokojnie se pracować do 16 bedąc w miare dorobionym. #!$%@? o wspaniałosci własnego biznesu jest zazwyczaj ze strony biedaków lub naciagaczy.
  • Odpowiedz
@ezoT:

mnie dziwi jedno, dlaczego tym ludziom nie zapala sie lampka w glowie w momencie jak jeszcze nic nie zarobili a jadą na wakacje udawać milionerow i nakrecać „rolki” na ig i inne tiktoki. Przecież oni mieli zarabiać te swoje „miliony” z trejdingu a nie na naganianu kolejnych ludzi na „szkolenia”. Czy oni nie widza tego ze sami zostali naciagnieci w taki sposob?


Od samego początku przepychany jest model "fake it till you make it", jako podstawowy element samorozwoju. Ładnie zazębia się to z przeprogramowaniem nowych nawyków, stylu życia i myślenia. Jeżeli osoba z zewnątrz zaczyna podważać taką kreację, do której dąży osoba wciągnięta do sekty, automatycznie staje "hejterem ciągnącym innych w
  • Odpowiedz
@diarrhoea: szkoda mi hajsu przepalać ale chętnie bym dał się wciągnąć żeby zobaczyć jak to wszystko wygląda od środka, jakich metod używają i czy faktycznie główny nacisk jest dany na wciąganie innych ludzi czy mamią jednak tradingiem
  • Odpowiedz
  • 0
@m4kb0l:
Uwaga, odpowiadam - mamią tradingiem (dostajesz gotową listę filmików które masz na platformie obejrzeć), ale już 1 dnia zachęcają do łowienia jeleni.
  • Odpowiedz