Wpis z mikrobloga

Rzucielm papierami w korpo
Mam 9k brutto uop a w nowej robo 15k brutto uop

Mówię szefowi że ok 14-17 k mogą rzucić
A on że nie wie gdzie mi tyle dali ale tutaj mogą mi max 15proc więcej dać xD

#!$%@? idź pan w #!$%@? xD
Żałuję że tak długo tam siedziałem xD mentalny zsrrr

#programowanie #programista25k #pracbaza #zalesie #kiciochpyta #informatyka #korposwiat
#justjoinit #praca #pracawit #pracait #programowanie #ciekawostki #pytanie #programista15k
elozapiekanka - Rzucielm papierami w korpo 
Mam 9k brutto uop a w nowej robo 15k brut...

źródło: images

Pobierz
  • 44
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@elozapiekanka: w starej robocie dadza ci te 15% albo nawet i tyle co chesz to bedziesz musial skakac i dalej robic w #!$%@? roboty bo jestes wdrożony

w nowej firmie na start na naukę masz 15 k, matematykę zostawiam Tobie
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: gratuluję, ja przeskoczyłem w tym miesiącu z 10 na 15k brutto bo oczywiście mój były już pracodawca (generalny wykonawca żeby pokazać branżę) nie chciał dać mi nawet 13k brutto.

Jeśli chcesz podwyżkę, trzeba zmienić pracę. Takie są zasady gry.
  • Odpowiedz
Mówię szefowi że ok 14-17 k mogą rzucić

A on że nie wie gdzie mi tyle dali ale tutaj mogą mi max 15proc więcej dać xD


@elozapiekanka: miałem podobną historię - rzuciłem papierami bo dostałem w #!$%@? więcej gdzie indziej, to w starej robocie menago powiedział że może mi dać więcej, ale nie o tyle, bo "musimy się spotkać w połowie" xDDD no właśnie nie musimy xDD Przy okazji to
  • Odpowiedz
Nie zsrr, tylko na chłodna kalkulacja - Ty zmienisz pracę, ale na Ciebie przypadnie 10 ludzi którym się nie będzie chciało zmieniać.


@slgdfhsdhjfbs: A na jego miejsce trzeba przyjąć nowego za 15 k brutto. Głupota i upór a nie kalkulacja. To jest tak głupie, że nie wiem skąd się wzięła ta bzdura o kalkulacji. Sam w pracy rzuciłem papierami bo mi zaproponowali gdzieś indziej więcej a szef odmówił podwyżki. Za
  • Odpowiedz
@thority: A zastanowiłeś się nad sensem sytuacji gdy ktoś jest bardzo dumny z tego że złożył wypowiedzenie, kiedy jest to jego "moment zwycięstwa"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przecież normalny człowiek w stosunkach pracownik-pracodawca ma normalne stosunki, ot z różnych powodów chce zmienić pracę i składa wypowiedzenie.
Tylko stłamszony, często latami pozwalający żeby po nim skakać pracownik czuje jakąś "dumę" z tak prostej, oczywistej czynności. Sam pozwolił
  • Odpowiedz
@elozapiekanka miałem to samo parę lat temu, w pierwszej firmie siedziałem 3 lata, poszedłem po podwyżkę i chciałem 8k brutto (4 lata temu) on powiedział że tyle to może za 2 lata, po roku miałem 15k netto na b2b w innej firmie xd
  • Odpowiedz
@elozapiekanka ja mam dosłownie identyczną sytuację bo zarabiam marne 4k netto i rzuciłem wypowiedzenie ostatniego dnia miesiąca bo dostałem nową robotę za 10k netto. Manager wzburzony, od dwóch dni mówi jaki jestem ważny i zdolny i że terminy mu się rozjebia jak odejdę. Tak jak przez rok nie było gadania o podwyżkach to nagle chce mi dać 7k netto i umawiać się na podwyżkę na początku roku plus awans za rok,
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: zawsze xD
Dwa lata temu - admin aplikacji, korpo 10k br uop, w nowej robocie 18k net b2b za to samo, a do tego wdrożenie w devops.
Jak powiedziałem ówczesnemu szefowi to się tylko czerwony zrobił, bo sam miał 14br uop xD, tyle że zespołu szkoda, no ale nikt caritasem nie jest.
  • Odpowiedz
@SzlachcicPolny no dla mnie jest to bardzo duża kwota szczególnie że obecnie mam trochę ponad 4k do ręki też jako "specjalista"( ͡º ͜ʖ͡º) xD prawdopodobnie niedługo zmieniam pracę i będę zarabiał te te 5300 (tysiąc zł więcej tylko dlatego że status studenta i tu dostanę umowę zlecenie) i nie wyobrażam sobie co musiałbym zrobić by ktokolwiek o zdrowych zmysłach oferował mi 6 a tym bardziej 10k
  • Odpowiedz
  • 0
@elozapiekanka gratki. Miałem podobnie 2 lata temu z 9k brutto i śmiesznych premii, przeskoczyłem na 16k brutto i 16k premii rocznej na rękę. Jedyne co boli to drugi próg podatkowy, więc warto rozważyć przejście na b2b jeśli masz taką możliwość.
  • Odpowiedz