Zna się ktoś na cennikach serwisów ASO w Audi? Kończy mi się leasing i już mam po pakiecie serwisowym a został ostatni serwis do zrobienia, zrobili mi wycenę wymiana filtru kabinowego, płynu hamulcowego i weryfikacja akumlatora pracy awaryjnej, krzyczą sobie 2300 brutto xdd niby mogę przynieść filtr swój tylko czy to jakoś sensownie obniży cenę?, filtr max 200zl a wymiana to odkręcenie paru śrubek i tyle
@yaszczur: no właśnie to 2300 podali mi z częściami i robocizną, płynu hamulcowego nie mogę mieć swojego z tego co gadali. Więc zostaje mi tylko filtr kabinowy
@yaszczur: obca nie obca, radziłem sobie 6 lat z autem z 97 roku i jakoś żyłem, płyny wiedziałem jak sprawdzać czy dolewać, tutaj po prostu mam w miarę nowe auto i 5 lat w aso było wszystko robione w ramach pakietu, który mi się skończył i chcę obniżyć maksymalnie koszty szczególnie że auta będę się pozbywać po wykupie
@Megasuper: Niby zdjęcie AI, ale rzeczywistość już taka jest, ostatnio poszliśmy na rynku w Krakowie na shishe i piwko, (Shisha na 3 osoby 140zl, p--o po 28 - zwykle tyskie), jak poprosiliśmy o rachunek to się pytała czy doliczyć 20% tipa, gdzie patrząc na cenę piwa czy shishy ktora jakaś super nie była to tam drugie 20% tipa w cenie było pewnie ukryte xd
Co mam zrobic zeby miec to na zielono? wszystko zostalo odblokowane a od tygodnia caly czas na szaro 2 i 3 tydzien zrobione i dalej nic, alej jest 10/11... #battlefield #bf6
@Qwertyasdf123 @greedy_critic @ppooii ja mam battlepassa i mam 10/11, tylko wpierwszym tygodniu mam 11/11, co najlepsze w każdym tygodniu robiłem wszystkie 11 misji i tyle mam ich na zielono xd
@Setivar właśnie nie wiem czy to będzie sie trzymać, bo gumowa otoczka odpadła więc gałka jest węższa, dlatego tu pytam bo na necie ciężko znaleźć mi co sensownego i informacja czy to nakładka na starą gumę czy po prostu nowa guma
Auchan już gotowy na rypanie Polaków, dzisiaj byłem po kilka piwek, z dnia na dzień podnieśli ceny niektórych o 40-60 groszy jutro wjedzie dodatkowo 0.5/1zl na kasie xd #kaucja #inflacja
@DingoSra nie wszystkie mają kaucje, przykładowo Łomże zerówki są bezzwrotne a podnieśli cenę o 50 groszy, a to ze szklana butelka to pewnie wleci złotówka więcej od dzisiaj
Za tydzień jadę do Chorwacji, jak wygląda sytuacja z płatnością kartą? Chciałbym uniknąć wypłacania gotówki, jeśli ciężko to ile wypłacić gotówki około? I jak wygląda sytuacja cenowa? No piwko w barze, obiad itp
@Cody_Rhodes czemu? Nigdy nie byłem w Chorwacji więc pytam się i tyle, przecież tu są spece od wielu dziedzinach. Gościu polecam terapeutę, widać że ma traumy z dzieciństwa, molestowany przez ojca, matka kurtyzana, współczuje z całego serduszka ❤️
Czy ktoś się orientuje jak to wygląda z polityką firmy Dell? Sytuacja jest taka, kupiłem monitor z 3 letnią gwarancją, dwa razy poszedł na wymianę (matryca padła) ostatnia wymiana była w dzień zakończenia gwarancji, dostałem nowy monitor który padł po paru miesiącach (znowu matryca), dzwoniłem do della a oni mówią że na ten monitor z wymiany nie ma nowej gwarancji bo przechodzi gwarancja z dnia zakupu, czyli nie ma wgl gwarancji bo
@KubaGuziq no właśnie dzwoniłem do ręcznika praw konsumenta, kazał pokazać faktury i itp i jak zobaczył że brałem na firmę to mnie wyprosił i sapał do mnie, że mi w takim przypadku nie przysługuje jego pomoc xd Co do ticketow wszystkie mam zapisywane, nawet jak powoływałem się na tickety z ostatniej wymiany gdzie gość mi napisał że gdyby były problemy z nowym monitorem to powołać się na nr tamtej wymiany. Więc
@Verae spoko, znajomi biorą około 100k kredytu na wesele, 100+ osób z czego 4/5 to osoby panny młodej, do tego jacyś znajomi co widzieli ostatnio 10 lat temu, albo widują raz na rok. Co najlepsze panna młoda wymyśliła wesele 150km od miejsca gdzie będzie ślub kościelny, bo w miejscowości gdzie mają salę to się się jej kościoły nie podobały xdd do tego wesele robią w czwartek (xdd), nocleg i dojazd opłacony
Polecicie jakiś uchwyt na monitor? Poszukuję uchwytu do monitora 32 cale waga jakieś 6-7kg , montowany do biurka (bez wiercenia) Zależy mi na uchwycie nie za miliony i najważniejsze żeby dało się ustawić monitor tak żeby był jak najbardziej na koncu blatu (nie w głąb), nie zależy mi żeby monitor ustawiało się na boki itp, on po prostu ma być na środku jak najbliżej krawędzi
Znacie jakąś firme która w sensownych pieniądzach robi biurka na wymiar? Ja wiem że można kupić sobie stelaż elektryczny i kawałek blatu i samemu ogarnąć, ale zależy mi na wypasionym biurku z ładowarką indukcyjną ledami itp no i do tego moje zdolności manualne są takie że prędzej rozpierdziele blat niż ładnie estetycznie wszystko do kupy poskładam. Zależy mi na biurku 180x70 bo PC chce mieć na blacie do tego mały laptop i
Cześć, jak to wygląda z zakupem komputera na firmę? Nie chce go wpisywać jakoś środek trwały żeby po latach go normalnie sprzedać jako osoba prywatna. Rozumie że nie może wartość zestawu przekroczyć 10k netto. Planuję zrobić tak że kupić cały zestaw (bez karty graficznej) na firmę wyjdzie tam jakieś 7k, grafikę chcę kupić osobno ale jako osoba prywatna. I tutaj pytanie jeśli kupię tak grafikę i włożę do kompa to ona nie
@majk3l dla jasności jestem na ryczałcie więc tylko VAT odliczam
tak, jak wycofam co to wtedy z vatem który odliczyłem jak będę chciał sprzedać np na olx później kompa
Co do rozbijania faktur, doskonale wiem że mogę na parę faktur brać i to w różnych miesiącach ale np wezmę polowe podzespołów teraz i resztę miesiąc pozniej to sumarycznie moge i tak ten limit przekroczyć, na wielu stronach było tak opisane że
@4mja dlatego wlasnie pytam czy jak kupię część podzespołów jako osoba prywatna czy to nie wliczy się do wartości środka trwałego, chce po prostu przy zakupie prywatnym zjechać do granic limitu
#pokazkota kupiłem kotkom karmę z dodatkiem wieprzowiny, jednemu i drugiemu średnio ta karma wchodzi xD dobrze, że tylko 6 puszek. Jakiś czas temu mieli saszety z kangurem od Animondy, to te mięsko bardzo im smakowało. Berowi najlepiej wchodzi karma od Leonardo, ale swoje kosztuje.
@Lujdziarski dobrze że tylko 6 puszek, kupiłem kiedyś feringe swojemu, wciągnął pare puszek aż mu się uszy trzęsły to na promce zamówiłem 24 puszki, zjadl 2 przy kolejnych tylko lapa machał, rozdałem znajomym co mają koty tez nie chciały tego ruszyć, reszta poszła na bezdomne na osiedlu, oczywiście też wybrzydzały xdd
#aso #leasing