Wpis z mikrobloga

Gotyk na dotyk ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: Taką skrzynkę-książkę miałam jakiś czas temu na warsztacie - motywy związane z architekturą gotycką, a konkretnie z jednym z toruńskich kościołów. Tekst w tle grafiki to oryginalny średniowieczny tekst dotyczący geometrii, która miała istotne zastosowanie w architekturze gotyckiej.

Skrzynka drewniana z ręcznie nakładanymi i malowanymi zdobieniami i z metalowym zapięciem. Po bokach wypukła i złocona imitacja stron, na wieczku rozetowy motyw z pasty szklistej, plus podmalowane na złoto imitacje zwięzów na "grzbiecie" i ozdobnych okuć.

Więcej zdjęć w komentarzach, a więcej moich szpargałów twórczych jak zawsze na #apaturiart :)

#rekodzielo #handmade #tworczoscwlasna #diy #hobby #chwalesie #architektura #sredniowiecze
Apaturia - Gotyk na dotyk ( ͡° ͜ʖ ͡° )つ──☆*:・゚ Taką skrzynkę-książkę miałam jakiś cza...

źródło: 001

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@PawlikusOKS: Dziękuję za dobre słowo () Ta konkretna skrzynka była wykonywana na prezent i nie jest dostępna, ale na życzenie mogę wykonać podobną.

Cena zależy przede wszystkim od ilości detali wypukłych i pracochłonności zdobień. Skrzynka-książka podobnego formatu (ok. 21 x 17 cm) z detalami wypukłymi, zdobionym od środka wieczkiem, wykładką filcową i opcjonalnie przegródkami i zapięciem to zwykle koszt od ok. 350 zł
  • Odpowiedz