Wpis z mikrobloga

#paryz2024 #kolarstwo

Dziś startuje kolarstwo torowe, wybuchła betonowa inba z Polskim Związkiem Szermierczym, więc pomyślałem, że jeszcze zanim zaczniemy celebrować dzisiejsze w-------e, warto przypomnieć sobie pokrótce, jak wygląda sytuacja w Polskim Związku Kolarskim ( ͡° ͜ʖ ͡°)

https://sport.rp.pl/inne-sporty/art40100061-kryzys-trwa-kilkanascie-lat-dlaczego-polski-zwiazek-kolarski-tonie-w-dlugach

  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SamemuRazniej: To już trwa 15 lat. Patologia w PZKol jeszcze dłużej. Ale to, że Andrzej P. - który zbudował wszystkie ważne sukcesy Włoszczowskiej siedzi 6 lat w pace bez wyroku - to jest też piękny obraz patologii.
  • Odpowiedz
@czuczer: dla dopełnienia "polskości" sprawy toru czekam tylko, aż ktoś posmaruje gdzie trzeba, zmienią plan zagospodarowania przestrzennego, sprzedadzą działki z torem deweloperowi za ćwierć wartości i postawi tam osiedle dla fliperów
  • Odpowiedz
@Pegos czytałeś artykuł? Nie organizuje się na nim zawodów kolarskich, zespoły jeżdżą na zgrupowania za granicę bo jest za zimny, za wilgotno, kapie z dachu itp itd. minimum wysiłku ok?
  • Odpowiedz
  • 0
@czuczer tylko że a artykule nie ma nic co by wskazywało na to że to pseudo tor. Jest zaniedbany bo pijak rządził pzkolem ale to nie oznacza że to pseudo tor. Były mistrzostwa świata, Europy. Młodzież się szkoli. Zawsze jak jestem to kadra trenuje. Chłopaki z PNC testy robią i dosmaczając triatlonistów i mastersów. Więc mówienie że to pseudo tor to mocne nadużycie.
  • Odpowiedz
@Pegos jeśli ten wybitny tor, jedyny w Polsce, nie zarabia na siebie sportowo tylko organizuje pokazy ogórkow albo kotów rasowych to coś nie gra. Jak nie ma ogrzewania i nie nadaje się do trenowania to jest to bubel i tyle
  • Odpowiedz
  • 1
@czuczer tylko że na podstawie czego twierdzisz że nie da się trenować? Jak pisałem, losowe wizyty na torze to kadra trenuje w swoich godzinach a w innych mastersow tylu ze czasem ciężko się wbić w wolne sloty. Pokaż mi jaki obiekt w Polsce zarabia na siebie tylko sportem? Pamiętaj o wyłączenie "reklam" opłacanych ze spółek skarbu państwa lub spółek miejskich. Z innej strony nie wierzę żeby komercyjnie się utrzymał tor np
  • Odpowiedz