Wpis z mikrobloga

Cisza, brak brak ludzi i pociągów czyli opuszczona mała stacja kolejowa Pogórze którą miałem okazję niedawno ponownie odwiedzić.

Klimatyczne miejsce na linii 190 (Bielsko-Biała Główna - Cieszyn) które wraz z planowaną modernizacją ma przejść do historii.

#opuszczone #opuszczonemiejsca #kolej #slask #skoczow #pociagi
sylwke3100 - Cisza, brak brak ludzi i pociągów czyli opuszczona mała stacja kolejowa ...

źródło: temp_file2589329220188006244

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sylwke3100 ostatnio jeździłem trochę po Polsce i widziałem opuszczoną stację, bardzo urokliwa. Niestety nie znalazłem na stronie PKP informacji o tym obiekcie mimo że był na sprzedaż. Fajny taki dom z małego dworca ((oo))
  • Odpowiedz
@sylwke3100 Miasto Skoczów nie zdecydowało się na odkupienie budynku dworca, leżącego na terenie miasta, więc podejrzewam, że obiektem w Pogórzu również nie było zainteresowane, sam stan techniczny budynku kwalifikuje go do wyburzenia, na modernizację kilkanaście lat za późno. Miejsce urokliwe jest ale leży na obrzeżach wsi więc zmiana lokalizacji nowej stacji jest uzasadniona, w dotychczasowe miejsce każdy miał daleko, zanim nastąpiła rozbudowa stacji w Skoczowie, w Pogórzu znajdowała się zajezdnia oraz
  • Odpowiedz
  • 0
@TuzTu Tylko że ja mówię o modernizacji linii nie budynku. Dlatego wspomniałem że to pójdzie w zapomnienie. Chyba że to będzie gnić przy nowych torach.
  • Odpowiedz
sam stan techniczny budynku kwalifikuje go do wyburzenia, na modernizację kilkanaście lat za późno.


@TuzTu: Po czym wnosisz? Na zdjęciu jego stan wygląda dobrze. Zabezpieczone okna, prawdopodobnie wymieniony dach. Mury z pewnością są zdrowe - na kominie nie widać nawet jednego zęba czasu. Niewiele się to różni od dworca w Cieszynie przed remontem.
  • Odpowiedz
@Tytanowy z drugiej strony budynek wygląda gorzej, poszycie dachu uszkodzone, przypominam sobie, wyrastające z dachu drzewa. Dawno mnie tam nie było, więc sylwke3100 trafniej się wypowie, co do stanu na dziś dzień.
  • Odpowiedz