Wpis z mikrobloga

#lodz #gdansk #autostrady #transport #samochody
Hej mirasy, wie ktoś może jak wygląda autostrada pod Gdańskiem? Są duże korki? Ostatnio jak odbierałem z lotniska ludzi to 2h korków. Teraz będę jechał w kierunku Gdańska i się zastanawiam ile wcześniej wyjechać w razie czego
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@buchowo jadę w niedzielę, też na lotnisko. Teraz widzę że jest tylko jedna zwężka 7km, wtedy pod koniec czerwca była jeszcze jakaś dodatkowa i budowlańcy blokowali ruch żeby koparka przejeżdżała
  • Odpowiedz
@Caban1908: w niedzielę aż takiego dramatu w kierunku Gdańska nie ma, zresztą jeśli byłby problem to masz alternatywne drogi do A1 z których dojazd do Gdańska wydłuży się może o 20 minut (ale musisz decyzję podjąć gdzieś w okolicy Grudziądza). Zdecydowanie gorzej jest z Gdańska wyjechać
  • Odpowiedz
  • 0
@Tang0: odnośnie tych alternatywnych dróg w kierunku Gdańska - masz na myśli drogę 91 przez Tczew? W którym miejscu później jechać na lotnisko? Przez Chełm jakoś się przeciskać? Wszędzie korki #!$%@?, przed lotniskiem korki, przed Gdańsk Południe korki, za Grudziądzem korki
  • Odpowiedz
@Caban1908: wygląda na to, że w Warlubiach możesz zjechać i jechać na Skórcz żeby ominąć korek, ze Skórcza masz dwie opcje, albo Starogard -> Pruszcz -> Gdańsk, albo wrócić na A1 i jechać na Gdańsk. Z tego co widzę to nie jest tak źle już za bramkami / Pruszczem w kierunku lotniska
  • Odpowiedz
  • 0
@Tang0: Okok, dzięki. Odnośnie korków to w stronę Gdańska nie ma tej ekipy budowlanej co blokuje ruch żeby przepuścić koparkę? To był największy bloker jak wracałem z lotniska. W stronę Gdańska to są jakieś spowolnienia ruchu ale ogólnie się jedzie, tak?
  • Odpowiedz
@Caban1908: w strone gdańska są dwa odcinki problematyczne, kilka km przed gdańskiem zwężenie do pasa i ograniczenie do 80, no i później węzeł przed samym gdańskiem gdzie łączą autostrade, S7 i nową obwodnice metropolitalną, tam zweżęń nie ma ale ograniczenia prędkości
  • Odpowiedz
  • 0
@Tang0: Ok, ale ruch jako taki jest? Bo jeśli nie ma blokowania ruchu przez budowlańców to w takim razie jest lepiej niż się spodziewałem, nie ma takiej tragedii. Dzięki wielkie za wyczerpujące odpowiedzi!
  • Odpowiedz
@Caban1908: jak trafisz na moment w którym robotnicy blokują ruch to może być problem, ja nie narzekam nigdy na powrót do gdańska, gorzej w drugą strone
  • Odpowiedz
  • 0
@Tang0: Okok. A czy robotnicy blokują ruch w stronę Gdańska? Czy tylko w stronę Torunia? Bo jeśli tylko blokuja na Toruń to pół biedy (a właśnie te blokady mnie najbardziej spowolniły jak wracałem do Łodzi)
  • Odpowiedz
@Caban1908: roboty na węźle są prowadzone w obu kierunkach, i tak będzie jeszcze przez pół roku, ale ja osobiście tam blokad nie uświadczyłem, z tego co wiem było jakieś porozumienie by ruch wstrzymywać jedynie w nocy - no i kolega wracając z lotniska o 2:30 trafił na taką blokade, śledź natężenie ruchu na gmaps (na przybliżeniu żeby zobaczyć który pas jest rzeczywiście dotkniety)
  • Odpowiedz
  • 1
@Tang0 lepiej niż się spodziewałem. Widocznie pod koniec czerwca moja sześciogodzinna trasa wynikała z tego że robotnicy całkowicie blokowali ruch, teraz tego nie było i Łódź - Gdańsk pokonaliśmy w 4h: 13:00 wyjazd spod mieszkania znajomego, o 17 byliśmy pod lotniskiem. Licząc to że do znajomego wyruszyliśmy o 12:30 no to 4.5h, może trochę ponad. Mogła nas również uratować pogoda - w miarę duże opady deszczu może zmusiły niezdecydowane osoby do
  • Odpowiedz