Wpis z mikrobloga

  • 1
Elegia dla Bidoków


@Squanto: rozumiem, że wywnioskowałeś to tylko z tytułu? ;P
Oczywiście trochę tak jest, ale według mnie autor pokazał i przybliżył nam życie tych ludzi, którzy mieszkają w tym biednym prawie post górniczym rejonie.
Ja tam lubię sobie czasami oglądnąć jak żyją inni.
  • Odpowiedz
@acidd: Również polecam. Peter Santenello chyba jako jeden z niewielu reprezentuje rzetelne dziennikarstwo - wychodzi w teren i rozmawia z localsami.
  • Odpowiedz
@acidd: Tak. Skojarzyło mi się z książką o tym tytule 🙂🤷🏼‍♂️. Nie no ja ten materiał też obejrzę. Każda wiedza jest cenna na swój sposób.
  • Odpowiedz
  • 1
@Squanto: @Squanto a ok ok, skojarzyło mi się tak wprost ze znaczeniem ;) bo akurat właśnie jest taką trochę elegią- bo jak faktycznie region się nie ogarnie to jak wymrze najstarsze pokolenie to może nie być czego zbierać
  • Odpowiedz
  • 1
Również polecam. Peter Santenello chyba jako jeden z niewielu reprezentuje rzetelne dziennikarstwo - wychodzi w teren i rozmawia z localsami.


@ebpttk: i mega mi się to podoba :)
  • Odpowiedz
@ebpttk: kiedys sobie myślałem, że taki format byłby rownie popularny w Polsce ale niestety nasz kraj jest zbyt mały na takie różnice ekonomiczne. Większość wiosek jest takich samych a i tak każdy ma pojęcie względne jak to wygląda w każdym rejonie polski. Btw fajny odcinek miał z Amishami i na Hawajach
  • Odpowiedz
@haabero: oo, ciekawych materiałów jest na tym kanale sporo, ja np. mogę polecić z serii Apallachy odcinek o indianach Cherokee - zajebiście sobie tam zorganizowali społeczność. I też to co jest wrzucone w komentarzach, o gostku, który żyje jak Amisz. BTW, mały spoiler / ciekawostka: bodajże w drugiej części jest wątek o wymianie korespondencji z pewną dziewczyną z Polski :)
  • Odpowiedz
@acidd oglądałem to z rok temu. Przyciągnęła mnie miniaturka i ten klimat. Prawie brak ludzi, takie to wszystko abstrakcyjne. Rewelacja. Cholernie zazdroszczę możliwości zobaczenia tego na żywo.
  • Odpowiedz