Wpis z mikrobloga

Urząd Skarbowy z mojego zadupia stwierdził, że c--j z rezydencją podatkowa w #uk były akcje na #gpw to płac pan podatek. Nawet naradę zrobili no i czeba płacić bo taka spółka jak #xtb to ma siedzibę w Warszawie. No k---a brak mi słów. Boje się, że teraz dostanę listy tam z Nowego Yorku czy Singapuru żebym im tam podatki zapłacił bo przecież akcję sprzedałem.
Więc mireczki z tagu #gielda jak już sprzedacie z zyskiem #tesla czy #palantir to pamiętajcie na Wall Street PIT-38 złożyć b--ń boże w polskim US.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@dreadingit

w Polsce kupowales czy w UK?


No w UK sobie kupiłem polskie akcję, sprzedałem i zarobiłem. HMRC mi mówi, że mam się w UK z akcji rozliczać i mam olać polski US co bym zrobił ale chcę niedługo wrócić więc nie chce żeby mi po cichu jakiś komorników wysyłali bo jakiś tam majątek mam w Pl.
  • Odpowiedz
@Pompejusz: no ale to przecież normalne że za dochód osiągnięty w Polsce płacisz w Polsce. W UK możesz powiedzieć że już w Polsce zapłaciłeś i że jest umowa o unikaniu i że co najwyżej możesz różnice w podatku odprowadzić.
  • Odpowiedz
@Ghost2: Jeżeli ING operuje jako polski broker, pod okiem polskiego regulatora rynku, to urząd skarbowy mógł zinterpretować prawo, jakby dochód był uzyskany w Polsce.
Najlepiej zmienić brokera na takiego w innej jurysdykcji prawnej.
  • Odpowiedz
@Pompejusz chodzi o to że, dostałeś PIT 8c i on z b---y idzie na podatki gov. Bez odrzucenia us klepie PIT 38 nawet na adres zagraniczny. Trzeba odrzucać w podatki gov. Na xtb jest poradnik. Chyba że kupuje się spółki nieruchomościowe deweloperskie to trzeba w PL podatek płacić
  • Odpowiedz