Wpis z mikrobloga

Czy w big4 wezmą do pracy po słabym licencjacie z ekonomii (np. szczecin, białystok, rzeszów) plus magisterka zaoczna sgh na interna czy od początku trzeba być na dobrej uczelni?
#big4 #sgh #audyt #korpo #finanse
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@encepence03 wezmą, przypomnij sobie podstawy rachunkowości, ładnie cv zrób i pokaż jakieś tam soft skille. Też nie oczekuj od big4 nie wiadomo czego jak zaczynasz od interna ofc
  • Odpowiedz
@encepence03 W audycie nie. W big4 są działy, które profesjonalnie zajmują się wyceną instrumentów finansowych na dany dzień tzw. Aktuariusze lub jak kto się mówi ,wyceniacze’. Może tam spróbuj jakoś się dostać na staż
  • Odpowiedz
@mprzemo nadal nie czaję pytania, poproszę szczegółowo i zwięźle co masz na myśli? Jak gość się interesuje instrumentami finansowymi to dałem luźny temat żeby spróbował do wyceniaczy ps nie znam się na maklerce
  • Odpowiedz
@Jcmg: napisałem, że mijają a nie minęły

nie użyłem czasu dokonanego, bo jest to proces

to co się dzieje w big4 nie jest tylko moja opinią, ale tez opinia kierowników i dyrektorów z różnych większych firm/korpo (w tym część tych osób jest po BIG4), więc osób decyzyjnych w rozmowach kwalifikacyjnych a nie HR kopiująca templatke na dane
  • Odpowiedz
@thebigshort: Nie no racja, że te pytania czasem i poziom wiedzy jest absurdalnie niski, ale to właśnie przez duże zapotrzebowanie projektowe. Muszą zwiększać liczbę osób a ilość dostępnych dobrze ogarniających jest stała/zmnejszająca
  • Odpowiedz