Wpis z mikrobloga

Rozbawiło mnie wzburzenie konserwatystów po zawieszeniu Babiarza za stwierdzenie, że słowa piosenki Lennona to komunizm. Abstrahując od tego czy sam Lennon to powiedział albo czy Babiarz ma płacone za to, żeby w mediach publicznych wygłaszać prywatne opinie, zamiast komentować wydarzenia sportowe, warto zwrócić uwagę, że sam bohater ostatnich wydarzeń, mimo silnych deklaracji ideowych, pokusił się o wzięcie rozwodu kościelnego, żeby ułożyć swoje katolickie życie z nową kobietą.
Trochę mnie bawi, że wśród tych walczących ze społecznym liberalizmem i jakimś domniemanym zepsuciem moralnym ludzi, dziwnie dużo jest rozwodników, a nawet kryptogejów. Tymczasem wśród tych wytykanych przez nich "komunistów" i liberałów, sporo jest ludzi żyjących w długotrwałych, kochających się związkach. Popatrzcie na nasze podwórko - Kwaśniewski czy Miller. Liberalne, antykatolickie komuchy, żyjące po 50 lat z jedną żoną ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
#4konserwy #polityka
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bestia_z_Jellystone: Tak, zesrałem się, ale miałem do tego prawo, bo interpretowanie piosenki o pokojowym życiu w hipisowskich komunach jako pochwałę systemów totalitarnych jest oburzające, nie sądzisz? To plucie w twarz ofiarom takich systemów, dlatego wysryw babiarza był dla wielu ludzi tak szokujący. Moim zdaniem nie powinien zostać zawieszony, tylko z miejsca wywalony na pusty łeb ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz
piosenki o pokojowym życiu w hipisowskich komunach jako pochwałę systemów totalitarnych jest oburzające,


@CrazyZdzich: oburzające jest twierdzenie, że komunizm jest pokojowy. To najbardziej zbrodnicza rzecz, jaką wymyślił człowiek.
Lenon sam nazwał swoją piosenkę manifestem komunizmu, ale jak rozumiem jesteś jednym z tych prawdziwych komunistów, którzy sami siebie stawiają w roli sędziego i będą wyznaczać standardy nowej wersji komizmu. Tym razem się uda, wymordowaliście już ze 100 milionów ludzi, jeszcze kilka
  • Odpowiedz
@Bestia_z_Jellystone: Czyli piosenka Lenona to pochwała tego co się działo w związku radzieckim i innych totalitarnych krajach? Jesteś pewny? Nie znam dobrze jego twórczości, ale zawsze myślałem, że to hipisowski protest song o miłości, zgodzie, przyjaźni i innych uniwersalnych wartościach, które warto promować ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz