Wpis z mikrobloga

Jak zaraz ludzie z roczników 1995-2005r nie zaczną rodzić więcej dzieci to z tego kraju nie zostanie nic za kilkadziesiąt lat.

Na całe szczęście kredyt 0% Tuska dopłaci najwięcej wyżowi z 1980-1985r, a dla młodszych, którzy nie będą się r%chać w mieszkaniu wynajmowanym na trzech (które zabiera im 50% zarobków) zostanie tylko wzrost cen mieszkań

aj waj
#nieruchomosci
  • 96
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marysiabaton: nic nie wymyślam tylko tak od zawsze funkcjonuje świat i społeczeństwo. Ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć cokolwiek w głowie i potrafić patrzeć nieco dalej niż kolejny odcinek bridżertonów. Wasze zidiociałe pokolenie za chwilę zacznie się pruć o to, że trzeba oddychać, a nikt was tego nie nauczył i tak w ogóle to wam się nie chce i się podusicie.

@Yuri_Yslin: ale tak ogólnie to wiesz
  • Odpowiedz
@Qullion: no ok, świetna rada. Już zarabiam sporo (wg. Danych top 10% zarobków w pl) mam dość funkcjonowania na ciąglej nauce i wypełnianie dnia pod korek, w drugiwj połowie roku przychodzi mi 1/2 pensji przez progi podatkowe, a nie wyniosę się hdzie indziej bo po co mi miejsce zamieszkania daleko od całej rodziny. W mazowieckim smród i ubóstwo poza warszawą i obważankiem-sypialnią w okół ¯\(ツ)/¯ to nie powinno tak wyglądać.
  • Odpowiedz
  • 0
@dzem_z_rzodkiewki Potrzebne będzie miejsce dla "polaków" z pierwszorzędnymi korzeniami, jak tam gdzie są narobią już takiego syfu, że wrogowie nie będą mieć wątpliwości co do rozwiązań atomowych.
  • Odpowiedz
@efekciarski_sandal_z_komputera: ta jasne.
Mieszkasz na 35m2 i wynajmujesz bo cię nie stać na zakup. Użyj kalkulatora zanim zaczniesz te głupoty wypisywać.

Nie ma znaczenia na jaki okres się bierze kredyt i nie ma tu nic nieracjonalnego. Jeden grzyb czy to 10 czy 20 lat. Przy takich zarobkach mało kto bierze kredyt na mieszkanie 60m2.
  • Odpowiedz
@Qullion: podlicz całkowite koszty kredytu. Najbardziej opłacalne raty malejące na krótki okres czasu.
Wolę się pokisić na 35m2 niż mieć kredyt na całe życie i płacić x2 bankowi - obecnie rozglądamy się za mieszkaniem. Mamy wymagania min. 75-80 m2 + 2 miejsa w garażu podziemnym.
Jak coś zostało niesprzedanego z nowego budownictwa to ma góra jedno miejsce parkingowe.
Czekamy na nowy etap budowy, bo znaleźliśmy to co nam pasuje, gdzie pasuje i w akceptowalnej cenie (1000k-1200k) i to wypadnie tak, że albo kredyt po rodzinie albo kredyt na 10 lat ale spłacimy w 3-4
O ile rząd kolejny raz nie zacznie się wtrącać - bo przez stagnacje ceny tego co nas interesuje zaczeły spadać o 1-1,5k/m2 i pewnie jeszcze da się dotargować. Jak zacznie i znowu trzeba będzie podejmować decyzje w drzwiach bo jest 101 chętnych na twoje miejsce to chyba zostanie nam emigracja, bo te nie będę harować na siedzenie tu z
  • Odpowiedz
nic nie wymyślam tylko tak od zawsze funkcjonuje świat i społeczeństwo


@wcfilmowe: ok, ty po prostu jesteś średnio rozgarnięty. Nie potrafisz odpowiedzieć bezpośrednio na żaden argument, bo to ja mam racje, i zamiast przyznać to jak ktoś z rozumem i godnością człowieka to kwiczysz jak jakaś grażyna która nie potrafi sama sklecić oryginalnej myśli i przepuszcza przez siebie jakieś urojenia z komentarzy na fejsie.

Zaprawdę powiadam ci, nie ma nic
  • Odpowiedz
@efekciarski_sandal_z_komputera: nie ma znaczenia długość okresu kredytowego bo i tak spłaca się go wcześniej. Każdemu mówię bierz na 30 lat i pierdziel, nic nie wychodzi drożej, a masz zabezpieczenie.
Nie czaję tego co piszesz. Jasne można się pokisić na 35m2, odłożyć na wkład i brać kredyt, ale nie siedzieć i oddawać komuś przez kilka lat bo trzeba bankowi więcej oddać. Przy zarobkach 2x top 10% to jest nieracjonalne co piszesz.
  • Odpowiedz
Myslisz, że Merkel sobie pomyślała "a za biało tu u nas, zaproszę kilka milionów czarnych z Afryki i mi się będzie przyjemniej śniadanko jadło patrząc na nich"?


@wcfilmowe: odwrócę pytanie - uważasz, że Merkel wyslala smsy wszystkim do ich chatek z gówna w Etiopii "elo, przyjeżdżajcie, potrzebujemy taniej siły roboczej"?

Emigracja rozpoczyna się oddolnie, a nie na zaproszenie. Nie rozumiem, jak można tego nie wiedzieć. Oni by i tak tu
  • Odpowiedz
@Marysiabaton: przecież ty nie podałaś absolutnie żadnych argumentów oprócz urojeń o tym, że jedyny powód dla którego ludzie się rozmnażają to egoizm. Na co ja mam ci odpowiadać? Przecież każdy dorosły i świadomy człowiek na takie #!$%@? tylko przewróci oczami z zażenowania. Nie masz zielonego pojęcia o czym mówisz, co z resztą sama przyznałaś, bo przecież nie masz dzieci to skąd możesz wiedzieć co kieruje ludźmi, którzy je mają. Trzeba
  • Odpowiedz
@wcfilmowe: jak pięciolatkowi zatem:

1) zapytałam cię, dlaczego zrobiłeś dzieci
2) napisałeś, że to cię uszczęśliwiło, a potem że przed dziećmi nie wiedziałeś co to szczęście
3) słusznie zauważyłam, że to powód egoistyczny. Jeżeli w TWOIM poczuciu szczęścia nie chodzi o TWOJE poczucie szcześcia, to wyjaśnij mi altruizm TWOJEGO poczucia szcześcia

czekam z niecierpliwością
  • Odpowiedz