Wpis z mikrobloga

Czesc jestem po wizycie u dietetyka i mam takie xD
W skrocie:
- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"
- napoje typu 0 (pepsi max, cola 0) wg tej pani to tez smieci, poniewaz wplyw sztucznych slodzikow nie jest tak w 100% xbadany na wplyw czlowieka + picie tych napojj powoduje chec wiekszego jedzenia tlustych rzeczy lub slodkich*
- mozna jest kebab albo pizze na obiad (ale robioną wlasnorecznie) xDDDDDD
- musi byc jakas aktywnosc fizyczna, nawet chodzenie,.ale minikum iles tysiecy krokow
- najlepiej pic wode niegazowaną, mozna dodac jakąś miete zeby miala smak, ale te wszystkie ",fit napoje" w sklepach są zle *

- starac sie nie jest gotowcow, maja duzo solii itp.

Tak w sumie jak zobaczylem liste zakupow to praktycznie musze zmienic liste zakupow o 80-90%

Najgorszs w tym wszystkim jest to, ze niby ma dobre opinie bo ludzie z jej diety nie wchodzą na efekt jojo czy coś. Ale wiele rzeczy mi sie nie zgadza.
Na każdą moją kontrodpowiedź miala przygotowaną odpowiedzz ale mialem wrazenie ze sie wywyższa

#dieta #odchudzanie #chudnijzwykopem #zdrowie

* - chodzi o ilosc, w sesnie ze puszka pepsi raz na tydzien nie bedzie zla, ale picie codziennie 3-4 juz tak

Zgadzasz sie z tą panią ?

  • tak 87.1% (6725)
  • nie 12.9% (1000)

Oddanych głosów: 7725

  • 280
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W skrocie:

- wiekszosc "jogurtow" typu jogobella, dabio, fantasia to "smieci"


@Milo900: po tym jak odstawiłem cukier, po dłuższym czasie kupiłem sobie owocowy jogurt jednej z tych firm,

Byłem w szoku jak bardzo mdło mi się zrobiło, tak jak się robi gdy coś ma nadmiar cukru, więc popatrzyłem na składniki - w przeliczeniu z gramów na łyżeczki, kubek 300 ml zawierał 7
  • Odpowiedz
@Milo900 Dużo ma racji ale też trochę #!$%@?. Nie można sobie wszystkiego odmawiać bo to jest zgubne i w końcu dopadnie Cię nieodparta chęć zjedzenia masy gówien. Odchudzałem się bez dietetyka i schudłem 12 kg. Dużo zależy też od tego czy masz pracę siedzącą wtedy zapotrzebowanie kaloryczne jest inne.

1. Jogurty to przeważnie gówno. Jedz sobie serki wiejskie, dla smaku można sobie dołożyć łyżeczkę dżemu lub miodu. Można też jeść skyry

2. Przerzuć się na cieniutkie sprasowane ciemne pieczywo, ciemny makaron i ryż. Mają węglowodany złożone przez co energii starczy na dłużej a je się tego mniej niż np. biały ryż.
  • Odpowiedz
Każdy jogurt w sklepie jest przeładowany cukrem dla smaku


@Milo900: @Sayiv: nie każdy, są produkty o wyraźnie wskazanym brakiem dodatkowego dosłodzenia.

Istnieją też produkty, które wyraźnie są zbieżne z dietą low-carb i ketogeniczną, tylko trzeba po prostu mieć rozpoznanie, co się
  • Odpowiedz
@buntowniczaczupakabra: to twój indywidualny przypadek i powodowany przez zaburzenia odżywiania i wcześniejsze nawyki żywieniowe. Nie ma żadnych naukowych potwierdzonych badań mówiących o tym, że napoje bez cukru powodują zwiększanie łaknienia. Ja pije je od lat, nie mam napadów głodu po nich ani wzmożonej chęci na jedzenie, ale to mój indywidualny przypadek i nie promuje picia takich napojów, tak samo jak twój przypadek nie jest dowodem na cokolwiek ;)
  • Odpowiedz