Wpis z mikrobloga

Czy jest jakiś sposób żeby sprawdzić czy sąsiada kamery obserwują mój ogród też?
Rozmowa z nim odpada, bo to kreatyn.

Ewentualnie jak to zablokować? Jakiś strumień światła skierowany w jego kamerę czy coś?

#kamery #cctv #bezpieczenstwo #monitoring
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@CH3j w sumie w niczym nie przeszkadza. Ale jakoś tak dziwnie mieć świadomość że jak wyjdę na ogród z gola dupa to będzie widział
  • Odpowiedz
@LucaJune: Tak. Równie dobrze może sobie stać w tym oknie i oglądać cały dzień, nie chcesz aby ktoś patrzył osłoń się. Jak daleko jest ta kamera?
  • Odpowiedz
@LucaJune: No jak daleko mniej więcej, bo takie typowe małe kamery z obiektywem 2.8 mm mają tak szeroki kąt że owszem obejmują dzięki temu spory teren, ale tak naprawdę to gówno tam widać jak człowiek jest wielkości 10 px. Co innego gdyby tam powiesił kamerę PTZ z 32x optycznym zoomem.
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr tę na dole też mam zamontowana i gdyby ja ustawić na wprost to trochę widać sąsiada zza płotu.
Więc zakładam że jak ta wyżej jest zamontowana też na wprost to widać więcej z racji tego że jest wyżej.

No ale to w sumie tak jak mówisz, równie dobrze mógłby stać w oknie cały dzień
  • Odpowiedz
  • 0
@dktr: można je obkręcić, ale jakby je obkręcał, to by musiał specjalnie chcieć oglądać mój ogród, a nie swój, o co akurat go nie podejrzewam.
  • Odpowiedz