Wpis z mikrobloga

@niedorzecznybubr: patosow i przestępców z więzień polskich na front, jako najemników niech wypracują to co musimy na nich łożyć za to że są przestępcami, wolę Ukraińca pracującego i odprowadzającego podatki niż polskiego patusa z rodziną na bezrobotnym na których trzeba grube miliony wykładać co miesiąc, Polska to byłby piękny kraj gdyby niepracująca szlachta umiała zasymilować się ze społeczeństwem, są tu od urodzenia a zachowują się gorzej niż zwierzęta
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: @Ogau @smilealittlebit To w ogóle taki mit, że do Wrocławia przesiedlano osoby głównie z Lwowa czy dawnych Kresów- zwyczajnie tych nie było na tyle dużo i się rozpłynęli po całej Polsce, w większości to byli chłopi z podkarpacia, świętokrzyskiego i wielkopolski- bo za 1 ha ziemi u siebie dostawali 5 ha lepszej jakości ziemi na Dolnym Śląsku, kłania się ustawa Prawo Rolne, notabene ten przepis zniesiony całkiem
  • Odpowiedz
czyli że chcesz robić łapanki w stylu ss czy jak?


@Ogau: Państwo polskie powinno lepiej kontrolować przyjezdnych. Absurdem jest, że nie wiadomo ile ich jest we Wrocławiu. Od początku wojny powinno się ich rozmieszczać z głową. Teraz pozostały tylko relokacje.
  • Odpowiedz
@smilealittlebit: na ziemiach odzyskanych jest najczystszy język, bo zjechała się masa ludzi z różnych zadupi i musieli się jakoś ze sobą dogadywać. Przez to zniknęło podawanie się do ojca i podobanie się dla mnie. Pewnie masz jakieś kompleksy, ale mimo wszystko spróbuj posłuchać poznaniaka, wrocławianina, ślązaka, kaszuba i innego podlasianina. Potem wróć z wnioskami ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Ogau: Dzisiaj wszystkie gwary są martwe,
  • Odpowiedz
@smilealittlebit

@Ogau: kompleksy bo nie jestem zabugolem? Kek


Cóż ja rodzinę ze strony ojca mam zza Buga i myślę, że jest to wręcz powód do dumy. Nie każdy w końcu miał przodka posła na sejm drugiej RP z okręgu lwowskiego. Na pewno lepsze to niż być krakusem w drugim pokoleniu i potomkiem chłopów pańszczyźnianych czy innych małorolnych ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Od początku wojny powinno się ich rozmieszczać z głową


@niedorzecznybubr: ale jak chcesz to robić? "Saszka, ty mieszkasz w Pcimiu, a ty Wania w Kluczborku" i ci ludzie do końca życia mają siedzieć w Pcimiu? Ile ty masz lat? 13?
  • Odpowiedz