Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad kupnem macbooka i wprost nie rozumiem jak ludzie mogą tolerowac, że ta firma oferuje wersje z 8gb ramu w tej cenie (niektóre po 9k).

Przecież to jest jeszcze gorsze plucie na klienta niż 60hz w ajfonach.

Ogólnie przekonał mnie do macbooka argument z prockami, które nie wymagają chłodzenia w postaci suszarki ale jak czasami widzę niektóre konfiguracje to aż nie wierzę, że ktoś to kupuje.

Ps. Tylko nie piszcie, że "magiczny system i tak będzie działał". Bo często czytam takie teksty a jak potem wchodzę w jakiś wątek typu "co kupić" to użytkownicy macbooków polecają "tego nie bierz, bo będzie słabo działać" xD

#apple #macbook #komputery
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Murasame wyznawcy Apple cieszą się regularnie, że firma ma niesamowite ilości gotówki i największą marże na świecie.
Tak, idę kupić sobie telefon w którym wiem że marża jast największa. I się z tego cieszę, bo reszta ludzi to biefaki xD
  • Odpowiedz
@Murasame: Od siebie powiem, że w pracy mam Maca Mini M2/256GB/8GB a w domu tą samą konfigurację ale Macbooka Air 13,6. Mówiąc w pełni szczerze - nigdy nie miałem sytuacji, że mi coś muliło, ale to jest na ten moment, nie wiem co będzie za rok, dwa, trzy. Generalnie podsumowując na ten moment, jeżeli chcesz sprzętu jedynie do neta, Worda, excela itp to spoko, starczy, ale przyszłościowo to chyba jednak
  • Odpowiedz
  • 0
@mak0n:

Ja głównie uderzam w to jak tanimi komponentami są rzeczy typu RAM i zwyczajnie nienawidzę takiego sztucznego ograniczania sprzętu. Pewnie do podstawowych rzeczy da radę tego używać ale nadal jest to śmiech jeśli rozmawiamy o nowiutkim laptopie w 2024 roku. Jeszcze pół biedy jak to są jakieś wersje po max 4-5k ale te droższe opcje z 8gb to nieporozumienie.

I jeśli znajdzie się ktoś kto uważa, że to jest
  • Odpowiedz
@Murasame nie zeby cos ale naprawde ram w chipach m od apple to nie jest zwykly ram jak w kazdym innym kompie :)

A co do oferowania 8gb w podstawie to jest dokladnie to samo co oferowanie nowego samochodu bez automatycznej klimy, podstawy nikt nie wezmie i kazdy dokonfiguruje sobie za odpowiednio wyzsza cene ale na reklamach ladnie wyglada "nowe audi a4, juz od 140 tys!" ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Kuriozal:

nie zeby cos ale naprawde ram w chipach m od apple to nie jest zwykly ram jak w kazdym innym kompie


Wszystko jest na pewno w jakiś sposób dostosowane ale nie na tyle, że nazwać to jakąś uber mega innowacyjną technologią w porównaniu do każdego innego laptopa.
  • Odpowiedz
@Murasame ram zintegrowany w procesor a ram w osobnych kostkach podpietych do plyty brzmi jak jednak cos zupelnie innego, od procesu wytworczego po sposob dzialania :) ale nie wiem jaki to ma wplyw na cene, tego aspektu w ogole nie zamierzam bronic
  • Odpowiedz
  • 1
@Kuriozal:

RAM to jedno, ale ceny dodatkowej pamięci na dysku to jeszcze inna sprawa xD Jak popatrzyłem sobie na niektóre dopłaty np. do iphone 15 pro i wersję 256, to zapłaciłem tyle za 15 pro max. Zwyczajnie te dopłaty są z kosmosu.
  • Odpowiedz
@Murasame nie sposob sie nie zgodzic :) najlepsza opcja jest "glosowanie portfelem" i nie kupowanie od apple. Ja sprzet od apple lubie, pracuje i uzywam prawie wszystkiego od nich od lat i jestem w stanie przelknac #!$%@? ceny. Ale do bycia fanboyem ktory na sile bedzie kogos przekonywal ze wszystko inne jest slabe mi daleko ;D
  • Odpowiedz
  • 1
@Kuriozal:

Ja telefon kupiłem tylko dlatego, bo ogólnie lubię nowości na rynku hardware, telefonów, laptopów itd. ale ten zakup uświadomił mnie jak bezsensowne są drogie telefony dla 99% użytkowników. Przesiadłem się z średniaka na androidzie, którego kupiłem z 4 lata temu i w ogóle nie zauważyłem, że zmieniłem smartfona, może poza trochę lepszymi zdjęciami.

Kiedyś jak zmieniałem telefon, to dosłownie zmniejszała się pikseloza na zdjęciach, dzisiaj widze jak ludzie pod lupą porównują np. zdjęcia i śmieszy mnie jak na siłę próbuje się znaleźć jakieś
  • Odpowiedz
@Murasame: jak bardzo nienawidzę polityki firmy i dymania konsumenta, tak niestety ale musiałem kupić macbooka, ponieważ konkurencja jest daleko w tyle, a ja potrzebuję mobilnego narzędzia do pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@zychu6622:

I tą głośność oceniasz tylko na podstawie parametrów podanych przez producenta?

Już mam w pracy niby wypasionego służbowego thinkpada, w momencie premiery pewnie w tej konfiguracji był warty z kilkanaście k. Dziadostwo wyje nawet jak się ma tylko teams włączone.
  • Odpowiedz
Zastanawiam się nad kupnem macbooka


@Murasame: no ja właśnie po zobaczeniu takiej polityki cenowej, szczególnie w odniesieniu do RAMu (i braku możliwości jakichkolwiek samodzielnych modyfikacji sprzętowych) odpuściłem i trzymam się z dala jabłek.
  • Odpowiedz
Chociażby Dell XPS


@zychu6622: kupiłem ładnych kilka lat temu XPSa bo bałem się przesiadki na MacOS i to było najgorzej wydane 12k w moim życiu, nie że na laptopa tylko w ogóle. teraz mam MBP i jedyne czego żałuję to że czekałem z przesiadką bez sensu.
  • Odpowiedz