Wpis z mikrobloga

Językoznawca wypowiedział się w temacie poprawnej polszczyzny


@Flypho: Inny językoznawca, profesor Bańko, także wypowiedział się na ten temat

Zdechnąć jest nacechowane pejoratywnie, gdy jest odnoszone do ludzi, i to nacechowanie może udzielać się także wypowiedziom, w którym słowo to odnosi się do zwierząt. Gdy mowa o zwierzęciu domowym lub hodowlanym, do którego ktoś czuje się przywiązany, o sympatycznym zwierzaku w zoo, o zwierzętach leśnych, obserwowanych na wycieczce, o zwierzaku z
  • Odpowiedz
@JanuszKarierowicz
Mnie to w sumie nie za bardzo obchodzi. Nie widzę nic złego w tym, ze ktoś powie ze pies mu umarł albo zdechł. Nie trapi mnie to, wbrew temu co próbujesz mi wmówić. Powiedziałbym nawet, że takie rozkminy są skrajnie małostkowe i ich wyjaśnienie niczego na świecie nie zmienia. Mnie tylko śmieszą te wściekłe psie matki xD. W ogóle to sam prawdopodobnie powiedziałbym, że mój kot umarł a nie zdechł
  • Odpowiedz
Mnie to w sumie nie za bardzo obchodzi. Nie widzę nic złego w tym, ze ktoś powie ze pies mu umarł albo zdechł. Nie trapi mnie to, wbrew temu co próbujesz mi wmówić. Powiedziałbym nawet, że takie rozkminy są skrajnie małostkowe i ich wyjaśnienie niczego na świecie nie zmienia.


@Flypho: no to zgadzamy się ( ͡° ͜ʖ ͡°)
JanuszKarierowicz - > Mnie to w sumie nie za bardzo obchodzi. Nie widzę nic złego w t...

źródło: https%3A%2F%2Fsubstack-post-media.s3.amazonaws.com%2Fpublic%2Fimages%2F30fd40b6-9df8-4548-ac90-9965f0dfef8c_640x384

Pobierz
  • Odpowiedz
A OP powinien się nauczyć, że nie wszyscy muszą się zgadzać z jego poglądami, nie muszą mu przytakiwać


@Tajlosfit: cos czego tobie ewidentnie zabraklo.
  • Odpowiedz
@Hellicon: Słowo zdechł jest naznaczone negatywnie, więc co w tym takiego niezwykłego, że ludzie którzystworzyli więź że zwierzęciem nie chcą używać tego słowa?
  • Odpowiedz
@Hellicon: Jeju,ok poprawnie niech bedzie ze zwierzeta zdychaja,ale nie widze powodu zeby przysrywac sie,jezeli ktos mówi "umarł" w kontekscie swojego pupila. Pan profesor moze sobie gadać,ale dla mnie,moje zwierzaki do ktorych ja i moja rodzina jestesmy przywiazani,ktore towarzyszyły nam ileś tam lat,umieraja. Jedni powiedza,ze jestem jebnieta bambinistka ale #!$%@? z tym
  • Odpowiedz
@sg553: XDDD wypowiedział się typ, Bralczyk jest po prostu purystą językowym i dlatego tak uważa. Bańko ma na przykład już od niego odmienne zdanie. Zresztą Bralczyk ma poglądy lewicowe i sam na siebie mówi, że jest kociarzem. Ciebie nie interesuje język tylko ból dupy osób, które mają odmienne poglądy i to jest moim zdaniem w porządku, bo sam mam bękę. Tylko nie przykrywajcie tego pod płaszczykiem troski o język, bo
  • Odpowiedz
@Logytaze: Nie wiem, czemu porównujesz dziekiego trenera od Ziemkiewicza. Dziki trener mówi ludziom to co chcą usłyszeć, używając do tego prostego języka, jakim posługuje się znaczna część grupy społecznej.

Za to pan Ziemkiewicz opisał zjawisko "psich matek". Bez wulgarności przedstawił skąd ono się bierze i z czym wiążę. Logicznie, prosto i klarownie. Dlatego zamieściłem tutaj linka do jego wypowiedzi. A to, że pan Ziemkiewicz wypowiada się na każdy temat i
  • Odpowiedz