Wpis z mikrobloga

@volodia
Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jak wielkim problemem jest problem demograficzny. I nie mówię tu o 5-10 latach a o 30-40 latach. Także posiadanie dziecka powinno wiązać się z naprawdę dużymi przywilejami.
  • Odpowiedz
@volodia
Po raz wtóry - mówisz o moim ubóstwie intelektualnym nie biorąc pod uwagę swojego. Ja nie mówię o przyszłości 5-10 lat a trochę dalszej perspektywie. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak głęboki to jest problem.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@ukradlem_ksiezyc co trzeba mieć żeby mieć dzieci? K---a miejsce na te dzieci. Wiesz dlaczego 800+ nigdy nie zadziała? Bo pojawia się po urodzeniu dziecka. A ludzie potrzebują mieszkań przed. Serio myślisz że sytuację demograficzną poprawi możliwość uzyskania dochodu pasywnego? A kto zapłaci za ten dochód? Pomyślałeś k---a o tym? Bezdzietni? A owszem, tylko nie z wyboru a z musu.
Chcesz r----------ć rynek mieszkaniowy na korzyść tych co już mają dzieci kosztem
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@szpongiel nie, bo dziecko do 18 roku życia jest częścią rodziny i nie możesz nie płacić podatku od 2 mieszkań na gospodarstwo domowe.
Tlunaczylem to tutaj już kilka razy
  • Odpowiedz
@volodia:

podrożały bo wszyscy rzucili się na inwestycje bo inflacją im zjada pieniądze.


Oho czyli widzę, że nie brak katastru jest tu
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dawul to zanim zamieszkają niech płaci. Wielka mi k---a rzecz.
Nikt nie kupuje dziecku mieszkania na 10 lat przed jego wyprowadzką. A jeśli tak robi to niech płaci za pustostan.
Albo za najem. Bo nie sądzę, żeby ktoś nie chciał tego zarabiać na stojącym kapitale.
  • Odpowiedz
@volodia:

to zanim zamieszkają niech płaci. Wielka mi k---a rzecz.

Nikt nie kupuje dziecku mieszkania na 10 lat przed jego wyprowadzką. A jeśli tak robi to niech płaci za pustostan.

Jak chcesz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Dawul co regulować? Ja chcę kataster od 2 mieszkania na gospodarstwo domowe (plus nawet 1 jeśli się w nim nie zamieszkuje - trudniejsze do wyłapania ale też i rzadsze przypadki)
No ale co mam tu pisać? Że bank centralny powinien był prowadzić odpowiedzialną politykę monetarną? To oczywiste.
Ale nawet wtedy uważam, że powinien być kataster od 2 mieszkania.
A co chcę osiągnąć? Trzy rzeczy - zwiększenie presji na wynajem pustostanów, wyeliminowanie
  • Odpowiedz
@volodia:

co regulować? Ja chcę kataster od 2 mieszkania na gospodarstwo domowe (plus nawet 1 jeśli się w nim nie zamieszkuje - trudniejsze do wyłapania ale też i rzadsze przypadki)


No wlasnie to, robisz coraz wiecej wyjatków i przypadków, a chcac wprowadzic taki podatek musialbys to szczegółowo
  • Odpowiedz
nie, bo dziecko do 18 roku życia jest częścią rodziny i nie możesz nie płacić podatku od 2 mieszkań na gospodarstwo domowe.


@volodia: czy to prawo zostało zapisane w kamieniu, że nie da się go zmienić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz