Wpis z mikrobloga

@maikeleleq ja bym jechał krótszą trasą. Pod Szczecinem na A6 ja zawsze trafiam na korki albo w najlepszym przypadku na jazdę zderzak w zderzak. Może mam pecha. Poza tym moje cebulactwo by się włączyło bo mniej spalisz na krajówce ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@maikeleleq: Jak jesteś z południowo-wschodniego Poznania, to objedź sobie Poznań wokół od południa i S11 od zachodu i potem trzymaj się cały czas S11 / DK11 do Koszalina.

Jeśli zamierzasz startować o 7 rano, a będzie to pon - pt, to wpakujesz się w korki na samym początku w Poznaniu. Jeśli sob - niedz, to spoko, ale i tak radzę objechać Poznań wokół obwodnicą szybkiego ruchu, jeśli z lokalizacji wyczytałem
  • Odpowiedz
@maikeleleq:
Jeśli masz blisko do Suchego Lasu wjechałbym na S11 / DK11 na węźle Poznań Północ. Ruszenie o 6:30 może być bardzo dobrym pomysłem celem uniknięcia większego natężenia ruchu w aglomeracji poznańskiej.

Zrobisz jak uważasz, ale ćwiartka Polski od Poznania na północny zachód od niego to jest ,,moje" terytorium, i powiem tyle, że jadąc +/- przepisowo z centrum Poznania do Kołobrzegu dojeżdżam w 3h50 min trzymając się S11 / DK 11. Ta droga krajowa nawet w miejscach gdzie nie jest ekspresówką jest w b. dobrym stanie i można sobie poza obszarem zabudowanym nią jechać pod 100 km/h. Także wokół większości miast powiatowych są poprowadzone obwodnice.

Na dodatek ja na ekspresówkach ze względu na swój mały silnik 60 KM i tak generalnie trzymam się bliżej 115 km/h. Ty możesz jechać spokojnie 120-125. Więc będziesz jeszcze z 5-10 min szybciej ode mnie, bo już spora część DK11 jest zamieniona
  • Odpowiedz
@Adamfabiarz nie no w sumie to masz rację jak najbardziej, zdam się na twoją radę i będę się trzymać S11 głównie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dzięki za wyczerpującą poradę ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@maikeleleq: jechałem we wtorek mielno-poznań przez szczecinek i oborniki, 3h i żadnych korków, z tym że jeżdżę raczej przepisowo. W druga stronę też korków nie było. Protip to wyjazd o godz. 23
  • Odpowiedz
@maikeleleq:

teraz najszybsza trasa wyszła mi taka i chyba przy niej zostanę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Trasa przez Czarnków jest w pytę. Mniejszy ruch. Do samej Piły w normalnych godzinach (nienocnych) jedzie się 2h, bo ruch jest masakryczny.

Niemniej za Szczecińskiem zaczyna się S11 i z większym spokojem do Koszlina dojdziesz niż kiedyś.
  • Odpowiedz