Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy to możliwe że ta sama antena z symetryzatorem daje 0 siły i 0 jakości sygnału mimo dokładnego ustawienia a ze wzmacniaczem na minimalnym wzmocnieniu (zasilacz regulowany) daje 100 i 100 nawet postawiona byle jak mniej więcej w kierunku RTCN (16 km)?

#dvbt #dvbt2 #elektronika



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim coś źle łączysz. Masz jakieś pojęcie? Czy kompletnie nie i np. Dajesz symetryzator i zostawiasz zasilacz z wtyczką do zasilacza? Bo wtedy nie będzie odbierać.
  • Odpowiedz
  • 0
@mirko_anonim Warto pamiętać, że wzmacniacz lub symetryzator są zwykle w puszce przy antenie. To, co
wkładasz do gniazdka 230V to zasilacz wzmacniacza, a przy symetryzatorze się go nie używa, bo jest zbędny, wręcz tłumi sygnał. Czy zatem testując wariant z samym symetryzatorem nie miałeś podłączonego zasilacza?
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): wiem co się jak nazywa i jak się to łączy,
nie zasilam symetryzatora (w tv też wyłączone),
wtyczka zmieniona na zwykłą Fke, chodziło mi raczej o wasze doświadzczenia bo nie mam czym zmierzyć sygnału oprócz tego co pokazuje tuner a mnie to co się dzieje wydaje się mało prawdopodobne przy założeniu że sprzęt sprawny, odpowiedź chyba uzyskałem
anonimowo bo podanie odległości do RTCN + stare posty mówią więcej niż bym chciał tu przekazywać
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przy nawet większej odległości na Yagi nie miałem problemu jeśli antena jest na zewnątrz. Dziwna sprawa, ale stawiam na uszkodzenie przewodu albo czegoś co przewodzi (ew. jakieś odbicia), bo możliwe że kiedy wymuszasz napięcie stałe i prąd stały ze wzmacniacza, to połączenie jest lepsze.
  • Odpowiedz