Wpis z mikrobloga

Czy czlowiek moze samoistnie zasnac, albo zemdlec z powodu braku snu? Zaraz mi stuknie 30h bez snu, mam lekkie schizy ze co jak znowu nie uda mi sie zasnac? Czuje zmeczenie brakiem snu i praca, ale mimo wszystko mam obawy co do tego, ze bede w trybie czuwania i nie pozwole samemu sobie odpoczac. Kupilem na wszelki wypadek alkohol, zeby sie lekko ze tak powiem odkazic i nie stresowac tym.

#bezsennosc #sen #zdrowie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wengluch99 następnym razem nie bierz dragów... A wracając do twojego pytania, to cierpiąc na bezsenność od kilkunastu lat, w najgorszym okresie miałem kilkudniowe okresy niespania przeplatane z wielogodzinnym snem (18-20godzin). Każdy reaguje na to inaczej, ale zmęczenie bez żadnych wspomagacza najprawdopodobniej przy drugiej dobie cię uśpi, albo doprowadzi do mikrodrzemki/mikrodrzemek. Takie mrugnięcie oczami po których minęło 20-40 minut. U mnie w najgorszym okresie to trwało koło 4 dni bez snu (mikro
  • Odpowiedz
@wengluch99: l-teanina, gaba, melatonina i tryptofan powinny pomóc (jeśli nie bierzesz żadnych leków psychiatrycznych) - jeśli nie, to bierz się za psychiatrę. jeśli chodzi o te suple to z allegro forest vitamin i ostrovit zaopatrzysz się w miare tanio, gaba ze swansona.
  • Odpowiedz
  • 0
@divinemadrid: nie wiem wlasnie co sie #!$%@? probowalem zasnac tak jak mowiliscie, nie mam pojecia czy to byl sen czy czuwanie czy co

jest 27 stopni jest mi strasznie goraco, o ile to byl sen ale bardziej przeswiadczenie, ciezko im to okreslic - mialem wrazenie ze ludzie musza mnie uratowac czy cos bo jest ze mna bardzo zle, mozliwe ze byl to krotki sen bo mialem obrazy w glowie ocknalem
  • Odpowiedz
@wengluch99: wentylator kolumnowy sobie kup, nie będzie za głośny a powinien pomóc. nie wiem jak z budżetem u Ciebie, za ~600zł można fajny dostać, jeśli coś cenowo lżejszego to zwykły wiatraczek też powinien pomóc.

masz regularnie takie problemy ze snem? zamów sobie te suple z allegro i sprawdź czy pomoże, jak nie to psychiatra. chociaż najpierw spróbowałbym naturalnie to zaspokoić, bo ileż można na lekach...

no i podstawowe badania morfologia,
  • Odpowiedz
  • 0
@divinemadrid: ja generalnie dosc dobrze spie, ale kiedy rzeczywiscie potrzebuje tego snu np. praca o 6 to nakrecam sie co jak sie nie wyspie, ostanie dwa dni calkiem slabo spalem teraz zaczynam sie bac co jak znowu mi sie nie uda wyspac mimo, ze nie mam nic waznego do roboty takie bledne kolo, ale jak mi sie uda pospac te +6h to znowu uwierze, ze sie da
  • Odpowiedz
@wengluch99: wiem o co chodzi, mam bardzo podobnie. minimum 6 godzin snu, najlepiej 7 - mniejsza ilość to znacznie gorsza efektywność a zwłaszcza samopoczucie. Mogą być to objawy lekkich stanów lękowych bądź nieprzepracowanych kwestii z przeszłości. Popracuj nad worklife balance - w internecie jest pełno materiałów. Podeśle Ci suple, które mnie uspokajają i po sporym długim researchu zrobiłem sobie dobry stack bez leków psychiatrycznych.

https://allegro.pl/oferta/swanson-gaba-500mg-kwas-gamma-aminomaslowy-12009795644
https://allegro.pl/oferta/forest-l-teanina-200mg-100-kaps-l-theanine-spokoj-10861359307
  • Odpowiedz
@wengluch99: ułatwia zasypianie, zmniejsza natłok myśli - warto zainwestować w swoje zdrowie a te suple są naprawde skuteczne. Zdecydowanie w przypadku takich objawów unikaj alkoholu i kofeiny - będzie tylko nasilać objawy.
  • Odpowiedz
@wengluch99: + zacytuje chłopa z peppera:

Żeby nie być zmęczonym w pierwszym rzędzie trzeba chodzić spać odpowiednio wcześnie - najlepiej tak, żeby zasnąć między 22, a 23 i spać co najmniej 7 - 8 godzin.
Oprócz tego należy ograniczyć lub nawet całkowicie odstawić alkohol, zrezygnować ze słodzenia herbaty i kawy, ze słodyczy, słodkiego nabiału (ryże na mleku, puddingi, jogurty owocowe, serki homogenizowane), ponadto zapewnić sobie codziennie odpowiednią dawkę ruchu w postaci intensywnych spacerów trwających minimum pół godziny (im dalej od spalin samochodowych tym lepiej), poza tym zadbać o prawidłową mikroflorę jelit pijąc co drugi dzień lub codziennie Kefir, jedząc kilka razy w tygodniu kapustę kiszoną w ilości co najmniej pół miseczki na sałatkę na raz, ogórki kiszone własnej roboty, oprócz mięsa, ryb, jajek, nabiału, podrobów należy jeść również orzechy wszelkiego rodzaju, pestki dyni, nasiona słonecznika, kasze pełnoziarniste (gryczana, jaglana, jęczmienna, orkiszowa), makaron razowy (pszenny / żytni / orkiszowy), ziemniaki, płatki owsiane górskie na mleku, a do nich otręby (pszenne / żytnie / owsiane), poza tym trzeba też jeść owoce i warzywa, a zwłaszcza te drugie.
Część warzyw nadaje się do jedzenia w postaci surówek (jak np. kiszona kapusta), ale większość z nich jest bardziej lekkostrawna po poddaniu ich obróbce termicznej.
Im więcej jada się pokarmów odzwierzęcych oraz produktów zbożowych, które zakwaszają organizm tym więcej trzeba jadać owoców, a
  • Odpowiedz
@wengluch99: wiem, że to jest spory natłok informacji dla Ciebie - sam to przechodziłem, do porad wyżej wymienionych sam próbuje dopiero stosować jednak brzmi to wszystko sensownie. Trzeba dbać o ciało jak o świątynie.
  • Odpowiedz