Wpis z mikrobloga

Czy ludzie na wsi naprawdę muszą być jak w tych memach? Jak mnie to irytuje...

Nie wiem to się wypowiem i akademia chłopskiego rozumu. Kilka cytatów które usłyszałem od rodziny chłopaka podczas ostatniej wizyty.

-Ukraińcy to tylko bogaci uchodźcy w bogatych markowych ubraniach. Halincia jak wojna się zaczęła dała ubrania to oni grymasili, że no jak to bez metek i nie wzięli. Niech wyjeżdżają, nie chcemy ich tu, niech jadą do Niemiec.
- Uśmiechnięta Polska, uśmiechaj się szeroko, PO do władzy doszło i już bezrobocie skoczyło, to są oficjalne statystyki a gdzie Ci co na czarno robią, albo niezarejestrowani, jakie 3%, oni kłamią, co najmniej 20% jest. Pogorszyło się w Polsce.
- Ta Unia Europejska, jak to jest, że my do budżetu wpłacamy więcej niż dostajemy, a Halina, oni tam myślą, że marchewka to owoc, ha ha ha, niech ta unia się rozpadnie. Jaki to był kraj Janusz, co wyszedł z Unii? Anglia, ach tak, tyle gadali a tam oni prosperują i się im dobrze żyje bez tej unii.
- Tych biurowych pracowników to teraz za dużo, klikają w komputer tylko, jak Ty nawet nie potrafisz opisać co ty w tych #podatki robisz - teraz to chłopa potrzeba, który ma fach w ręku. Praca zdalna? Tak się nie da pracować. Nie gadaj mi że Ty pracujesz, pracuje to ja na polu przy żniwach.
- Euro. Ceny w Polsce są w euro (tylko że w PLN) a zarobki w złotych. Benzyna w euro, szynka w euro, drogo. Jak euro chcą wprowadzić to niech nam dadzą pensji tyle co Niemcy. A nie, euro wejdzie i dostanę wypłatę w jednym banknocie. Tak się nie da.
- No byłem zagranicą na tej Sycylii tydzień, busem, bo boimy się z Halincią latać, no co, uchodźców pełno, brudno, ceny mniejsze niż w Polsce, za kawe 4 zł płaciłem a w Polsce pójdziesz do restauracji i 12 PLN co najmniej. Nic specjalnego te Włochy, ja już się nudziłem po 3 dniach.
- Pojechaliśmy nad morze na 3 dni, drogo, kanapki wzięliśmy i do biedronki i na kwaterze piecyk był i gotowaliśmy. A nie, jakaś ryba, 50 zl na 100 gram, świeża pewnie jeszcze, z wczorajszego połowu ha ha ha. A kelnerem był ukrainiec, chamstwo i niemiła obsługa.

I inne podobne cytaty. Wykłócać się nie ma po co bo i tak przegrasz. Pozostaje kiwać głową i w milczeniu zajadać sernik. Czy Wy też tak macie, że te dyskusje w rodzinnym gronie są takie powierzchowne i jałowe? Strasznie mnie to męczy to goszczenie się. Oby jak najmniej.

Czuję się naprawdę jak na memach albo w shortsach sołtysa Lubelszczyzny. Jak sobie z tym radzicie? I potem wracasz do wojewódzkiego i myślisz sobie, inny świat. Nie śmieję się z ludzi ze wsi, tylko, czy naprawdę muszą komentować każdy temat?

Dobrego tygodnia!

#wies #soltys #soltyslubelszczyzny #pis #polityka #miasto #po #platforma #obyczaje #zachowanie #zalesie #pracbaza #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #ukraincy
MagdaMaleto_2024 - Czy ludzie na wsi naprawdę muszą być jak w tych memach? Jak mnie t...

źródło: ale-z-tymi-zamachami-to-dajcie-spokoj_2016-12-23_22-03-46

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MagdaM_ale_to_2024: Mam wrażenie, że teściu to zwykły, prosty chłop ze wsi. No sorry, o Balzacu z nim nie pogadasz, bo widać, że tutaj magisterka robiona na Akademii Chłopskiego Rozumu.

Po drugie, memy opisują rzeczywistość, więc wzięły się właśnie stąd, że ludzie tacy są, a nie stają się, bo zobaczą Janusza Nosacza na wypoku
  • Odpowiedz
@MagdaM_ale_to_2024: Cóż, jak dla mnie, to po prostu musisz zaakceptować rzeczywistość. Zżymanie się, czy udawanie, że czegoś nie ma wcale nie sprawi, że tego nagle zniknie. Gdybym był Tobą, to po prostu przepracowałbym to w głowie, że pewnych rzeczy nie zmienisz i trzeba z nimi żyć
  • Odpowiedz