Wpis z mikrobloga

  • 7
@g0blacK: A gdzie ja się śmieję z jego śmierci, ty przetrącony humanisto? Bardzo miły i sympatyczny chłopiec pojechał na wojenkę gwałcić, mordować, plądrowac i podpalać, a źli Ukraińcy mu nie pozwolili. Serdecznie współczuję temu dziecku, że przez nieczułych ludzi nie mogło spełnić swoich marzeń.
  • Odpowiedz
@yosemitesam: Nie pisz do mnie więcej. Brzydzę się takimi ludźmi jak ty, którzy odczłowieczają czyjąś śmierć. Jesteś dokładnie takim samym zwyrodnialcem jak ruskie bydło. Niczym sie nie różnisz. Precz
  • Odpowiedz
No nie wiem. Mnie jakoś nie cieszy śmierć 18-latka.


@Lambo994: Mnie bardzo cieszy deadnięcie tego konkretnego osiemnastolatka. Nie zgwałci nikogo, nie zabija, niczego nie zniszczy. Za pięć/siedem/dziesięć lat byłby tak samo nieprzydatny dla cywilizacji jak obecnie, tylko by wydalił więcej dwutlenku węgla i być może skrzywdził człowieka lub zwierzę.

Jeżeli do nas wpadną ruskie ścierwa, to trzeba będzie ich, no niestety, zabijać - niezależne czy ofensywę będa prowadziły srogie kryminalisty czy #!$%@? czternastoletnie dziewczynki z pomponikami. Wrogi żołnierz to wrogi żołnierz, dobry to on jest jedynie w dwóch
  • Odpowiedz
Tak naprawdę jesteś taki sam.


@g0blacK: Mój drogi,

ja mogę być nawet najgorszym szatanem na ziemi, byle ruskie ścierwa siedziały w swoim gnojowisku, a nie niszczyły Europy. Koło #!$%@? mi latają wartości humanitarne w takim układzie.
  • Odpowiedz
Na pierwszy rzut oka masz racje w tym komentarzu. Ale zastanowmy sie dalej.

18 lat to pewna granica. Czy ustalona w dobrym miejscu to inna sprawa. No bo gdzies musiala zostac ustalona.


@gorzki99: No właśnie to jest granica prawna. Pełna zgoda, że gdzieś ta granica być musi i od dawna przyjęło się, że 18 rok życia jest punktem, w którym dziecko staje się dorosłym. Natomiast jest też pewna gradacja tej dorosłości w wielu aspektach.

W prawie karnym do 21 roku życia nadal jesteś sprawcą młodocianym. Oczywiście jeśli skończyłeś 18 lat za zabójstwa, gwałty czy rozboje możesz otrzymać już maksymalną karę włącznie z dożywotnim pozbawieniem wolności, ale w przypadku lżejszych przestępstw do 21 lat nadal jesteś traktowany
  • Odpowiedz
Wiec jak konczysz te 18 lat to masz wiecej praw i przywilejow ale i wiecej obowiazkow. Jednym z nich jest to ze musisz za siebie i swoje czyny odpowiadac. Wiecej mozesz ale tez musisz wiecej. Nie ma nic za darmo.


@gorzki99:
Wiesz, fajnie nam się na takie tematy dyskutuje, gdy sobie piszemy z perspektywy fotela w spokojnym, bezpiecznym i dostatnim kraju.

Ale perspektywa musi wyglądać "trochę" inaczej, gdy urodziłeś się
  • Odpowiedz
@Lambo994: Kolejny raz napisze to samo. Bo to na wypoku nieczesto wystepuje.
Argumentujesz swoje argumenty bardzo sensownie. Szacun.

Według prawa 18-latek jest już dorosły, ale nadal nie jest na tyle dojrzały psychicznie, żeby mógł korzystać ze wszystkich przywilewjów dorosłości. W wielu aspektach jak prawo jazdy zawodowe, licencja instruktora jazdy, bierne prawo wyborcze, pełnienie niektórych zawodów oraz funkcji publicznych minimalny wiek jest podniesiony do 21,24 czy nawet 30/35 lat. Właśnie dlatego, że 18-latek jest jeszcze zbyt głupi i niedojrzały.


Ale do ZSW sie nadaje co nie? (nadawal bo juz ZSW
  • Odpowiedz
Ech, w sumie nie wiedząc nic o chłopie trudno się cieszyć. Może był skvrwielem, a może jedyną jego winą była głupota i to że urodził się w jakiejś ruskiej dziurze i nie miał lepszego pomysłu na życie a putinowska propaganda to jedyne wzorce jakie miał.
  • Odpowiedz