Wpis z mikrobloga

Hej, Mirki z #budowadomu #budujzwykopem #dom #budownictwo zaczynam bardzo pomału myśleć aby w jakiejś relatywnie niedalekiej przyszłości zbudować dom bądź kupić wtórny i zrobić generalny remont.
Bylibyście w stanie polecić jakieś kursy, filmy, kanały na YT czy podcasty/audiobooki na ten temat? Oczywiście że bym ogarnął ekipę od tego, ale chciałbym i tak sporo wiedzieć w temacie. Moje jedyne doświadczenia z budownictwem to robienie betonu, zaprawy murarskiej, tynkowanie i malowanie ścian więc bardzo liche xd. Z góry dzięki!
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Meph1k zainwestuj w kierownika z prawdziwego zdarzenia, a nie na sztukę i nie słuchaj rad fachowców bo oni robią tak żeby było im wygodnie i szybko. Naucz się asertywności i mówić NIE. Uwierz mi że większość będzie chciała cię wyr.uchać. Odbiory etapów budowy tylko w obecności kierownika.
  • Odpowiedz
@DorodnyTucznik: dokładnie: im bardziej majster namawia na jakieś rozwiązanie tym prostsze jest dla niego. Nie ma znaczenia czy będzie wyglądać jak g---o, albo posypie się za 2 lata.
  • Odpowiedz
@Meph1k: książka BDB + forum BDB. Od siebie polecam aby projekt sprawdził autor książki i wskazał błędy oraz wykonał analizy cieplno-wilgotnościowe i ekonomiczne. Można dzięki temu wiele zaoszczędzić. Dodatkowo od siebie moge powiedzieć, że im lepszy i bardziej szczegółowy projekt tym mnie potem problemów z wykonawcami, bo masz na papierze jak wszystko ma być zrobione.
  • Odpowiedz