Wpis z mikrobloga

Mnie tam w sumie nie za bardzo obchodzi, że pomnik wołyński obraża czyjeś uczucia, ale czy naprawdę musi być on taki brzydki? Przy nim schody smoleńskie to dzieło sztuki.

#ukraina
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@nostalgiwolf: a tak swoja droga Ukraincy przeprosili kiedykolwiek Polske za te rzez? Za Katyn nas przeproszono, 3 rzesza tez nas przeprosila, ale ktos tu na wykopie pisal, ze do dzisiaj nie dostalismy oficjalnych przeprosin i zastanawia mnie, czy to faktycznie prawda, a nie mam takiej wiedzy i nic rzeczowego w internecie znalezc nie moge, zadnych oficjalnych przeprosin PANSTWA UKR. bo wiadomo, ze nie ma co za to winic zwyklych obywateli,
  • Odpowiedz
@Sossija: ale to nie sa oficjalne przeprosiny, nie wspomniano w nich o tym, kto za tym stal itd. do tego przeprosili, kiedy dupa im sie zaczela palic, bo wjechali w nich ruscy. porownaj sobie np przeprosimy za Katyn z tymi, te wolynskie podjazdu nie maja. jestem za Ukraina w wojnie, co wiecej, jak bedzie potrzeba, to na 2 dzien jestem w WCR, ale mam troche dystans przez cala przeszlosc i
  • Odpowiedz
bo wjechali w nich ruscy. porownaj sobie np przeprosimy za Katyn z tymi, te wolynskie podjazdu nie maja


@j0shva: w 2016 było akurat spokojnie na donbasie, nie ściemniaj. #!$%@? Jelcyn rzeczywiście przeprosił, co z tego, skoro wraca narracja kacapów, że Katyn to Niemcy.
  • Odpowiedz
@Sossija: mogl naprawde przeprosic, a gdzie wymiana glownego winowajcy? to nie oni odpowiadaja za wolyn tylko UPA i Bandera. chcialem isc do wojska, watroba nie pozwolila, moim marzeniem jest jechac na misje. jak bedzie wojna to od razu do wcr. chocbym byl na terenie rosji, dziecka albo kobiety bym nie tknal za nic, to nie ich wina, gdzie sie urodzili, tak samo jak ukraincow ze wschodu, a znam smutne historie,
  • Odpowiedz
@Sossija: @j0shva ten list to kpina zamazująca historyczną prawdę i jeszcze ta presja co by Polska nie potępiła sprawców ludobójstwa na Wołyniu. Napisali to tak jakby na Wołyniu toczyła się wojna, a jej ofiarami byli po równo Polacy i Ukraińcy. Albo o tych "tysiącach niewinnych braci i sióstr ”, no normalnie nie am sprawcy to zrobił ktoś trzeci chyba nic tylko splunąć na taki list
  • Odpowiedz
@Stabilizator: typie, tyle razy przejechałem się na polskich mitach historycznych i liczbach podawanych w Polsce, że mi wystarczy. Pierwsze z brzegu przykłady, Westerplatte, obrona Częstochowy, Monte Cassino, 60 mln ofiar Stalina. Spokojnie czekam na komisję historyków z dwóch stron, która ustali wspólne stanowisko, bo póki co już przy wolyniu dojeżdżamy do 200-500 tys ofiar. I tobie radzę to samo, ale oczywiście możesz też dalej #!$%@? kocopoly.
  • Odpowiedz
@Sossija: Grzeczniej saszka, albo łyknij jakieś ziółka na uspokojenie, nikt poważny nie pisze o 200-500 tys ofiar wiec nie kłam, wiem że twoje źródła to ukrainscy historycy którym wierzysz na sto procent i oni według ciebie mitów nie piszą hah i musisz czekać na komisję ukrainskich historyków bo oni wiedzą jak zaniżyć a teraz odowodnij mi ze te 60 mln ofiar Stalina to Polski mit czekam tak samo z tą
  • Odpowiedz
@Sossija: a za co mają przebaczać nam? Co szary kowalski z wołyńskiej wsi im zrobił ze musieli mordować niewinnych? Bo Państwowe służby ich jechały? Że szlachta kiedyś wykorzystywała? Bezczelni są.
  • Odpowiedz
  • 0
@Aleale2: Pod jakim względem? Zwykły kicz z typowo "patriotycznym" projektem, czyli krzyż, orzeł + jakiś element nawiązujący do wydarzenia. Żeby jeszcze te elementy były wykonane estetycznie to by było spoko, ale one są zwyczajnie brzydkie i nastawione na tanie szokowanie oglądającego. Nic dziwnego, że żadne miasto tego nie chciało i dopiero podkarpacka wieś to przygarnęła oraz, że nawet ludzie związani z Wołyniem go krytykują.

Ładny pomnik jest np. na cmentarzu
  • Odpowiedz
@Stabilizator: na co masz czekać, ogarnij się, poczytaj trochę xD jeśli ty wierzysz w 60 mln ofiar Stalina w zsrr które miało 125 mln ludności, z czego stracilo 27 mln podczas 2wś, to życzę Ci powodzenia. Widać, że logicznie myślisz xD
  • Odpowiedz
@Sossija: Znowu bzdury wypisujesz mając zerową wiedzę bo czytasz ukrianskich historyków, ZSRR w 1937 miało 162,5 miliona ludzi a w 1941- 196,7 miliona ludzi. Następnie nie udowodnisz że to Polacy wymyślili 60 milionów ofiar stalina bo to nie Polacy wymyślili, to jest kolejne twoje kłamstwo i dezinformacja saszka. Pięknie sie zaorałeś próbując m.in szkalować Polskich historyków czymś czego nie wymyślili tfu
  • Odpowiedz
@Sossija: W ramach odwetu Saszko. Poza tym skala się nie równa. Skala ukraińskich zbrodni 200-500k, polskich 10-15, jest co porównywać xD. Poza tym skąd ta pewność jeśli sam uważasz że ilość ofiar podawana ze strony polskiej jest nieprawdziwa? Saszka gubi się w zeznaniach?
  • Odpowiedz