Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite, co potrafi zrobić developer, który zatrudnia utalentowane osoby grające we własny produkt i rozumiejące swoją bazę użytkowników, zamiast jakichś aktywistyów politycznych poszukujących nieistniejących "nowoczesnych odbiorców" (ang. modern audiences)

Przecież ta liga bierze Diablo IV i wyciera nim podłogę.

D4 zrobiła półtorej godziny prezentacji gdzie contentem jest jedna nowa klasa postaci.
POE w 45 minut zrzuciło bombę atomową contentu, gdzie pół gry zostaje wywrócone do góry nogami, dodają pełno nowych skilli, całkowicie przerobili jedną ascendancję, dodali długo wyczekiwany Auction House dla waluty (jezu wreszcie można #!$%@?ć to #!$%@? TFT) czy w końcu zabrali się za przegięty Magic Find.

Zobaczymy oczywiście "w praniu" bo na prezentacjach zawsze mam podnietkę, a kiepskie ligi niestety się zdarzały - 3.19 Kalandra czy 3.24 Necropolis (bieżąca). Ale kurde balans, no szacun za takie decyzje, eksperymentowanie z grą. Widać że oni tam mają fun z tworzenia tego.

#poe #pathofexile #diablo #gry
Antorus - To jest niesamowite, co potrafi zrobić developer, który zatrudnia utalentow...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 73
  • Odpowiedz
@Antorus: Fajna to ona była zanim wprowadzili pierdyliard niepotrzebnych skilli, #!$%@? drzewko do rozmiarów baobabu i sknocili płynność. Teraz to chyba komputer kwantowy to mało żeby płynnie się ruszało.Teraz jest po prostu jedna, trudna gra (nie dla casuali) od 2015 robiłem praktycznie każdą ligę. Po Delve już coraz mniej. Teraz jedna,dwie na rok.
  • Odpowiedz
@Erlade: no nie wiem mordo xD gdyby mieli #!$%@? to by nie robili diablo 4, bo i po co

Jak jesteś starym kapciem, wracasz z roboty i chcesz się dobrze bawić bez znajomości pierdyliarda mechanik z pięćdziesięciu ośmiu dodatków wstecz to odpalasz diablo.


@NoKappaSoldier73: hueh, ja się utożsamiam ze starym kapciem ale potrafię czytać oraz myśleć i nawet sprawia mi to przyjemność, więc samoklikające się diablo zostawię jakimś
  • Odpowiedz
@Antorus i grasz takim RFem który w lategamie wymaga od ciebie farmiemia 16h dziennie bo fire dmg są drogie od zawsze xD
Summoner pływa gdzieś w okolicach dna razem z melee buildami.
Zajebiste poradniki xD
@Lobotomy_Enthusiast
Oczywiście że im się zaczęło palić pod dupą, jak się na chwilę wyjdzie z banki to poe ma też tony niezadowolonych graczy z dość rozsądnymi argumentami.
Jeśli chcesz w tej grze robić endgame to wymaga od ciebie grani 12h dziennie bo community tej gry jest nieziemsko
  • Odpowiedz
@Antorus: przecież cały problem z poe jest taki, że gość robi grę pod siebie i pod kilkunastu znajomych, którzy lubią "mieć trudno", przez co od dłuższego czasu jest po prostu niegrywalna dla zwykłego użytkownika.

Albo poświęcisz miliard godzin, albo nie możesz się pobawić.

Do legendy już przeszło, że w poe nie nerfią skilli, tylko je mordują. Jak tylko okaże się, że można jakimś skillem robić endgame bez tysięcy dosłownie godzin
  • Odpowiedz
@tomtom666: Problem to jest z graczami w tych czasach którzy uwazaja, ze kazda gra powinna być dostosowane pod nich.

Dla mnie nie są gry strategiczne, sportowe, bijatyki, fpsy, nie lubie i nie potrafię w nie grać ale nie mam o to bólu dupy i nie piszę jak to zły deweloper robi grę w której sobie nie radzę
  • Odpowiedz
@KoltajlPszeniczny: To nie jest argument, że gra wymaga od Ciebie dużo czasu aby coś w niej robić. Taki desing gry i to wszystko, gry nie muszą być dla każdego, poe niekoniecznie musi być dla Ciebie i to wszystko,. To nie jest żaden argument na niekorzyść gry, że sobie ktoś w niej nie radzi albo nie ma wystarczajaco czasu aby w nia grac
  • Odpowiedz
jak to zły deweloper robi grę w której sobie nie radzę


@Lobotomy_Enthusiast: jak to zły deweloper robi grę, w której przyjemność może odczuć może 5% rynku graczy.

Sorki, to jest po prostu źle zrobiona gra i tyle, dobrze zrobiona gra oferuje coś każdemu, tak casualowi, który chce się pobawić ulubionym skillem w wolnej chwili, jak i hardkorowcowi, który chce wycisnąć z niej 102% możliwości.

Jak ktoś wyżej napisał, nie mam
  • Odpowiedz
dodali długo wyczekiwany Auction House dla waluty (jezu wreszcie można #!$%@?ć to #!$%@? TFT)


@Antorus: przecież to tylko currency. tft dalej będzie popularne bo można tam kupować serwisy czy itemy czy nawet całę buildy.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Tak, 5% rynku i maja setki tysięcy graczy xD Czyli wszystkie tytuły poniżej tej liczby to GIGA ŹLE zrobione gry i moze sie w nie bawic 0,1% rynku? Co to za myślenie.

Dobrze zrobiona gra to taka która oferuje zajebisty gameplay, a nie, że oferuje coś dla każdego. Gdyby Miyazaki myślał tak jak Ty to nigdy by nie powstały gry z gatunku Souslike.

CS nie oferuje dla mnie nic,
  • Odpowiedz
SC trade bo wszystko da się kupic


@Lobotomy_Enthusiast: tylko żeby to zrobić trzeba też zarobić :) więc trzeba znać pewne mechaniki żeby ich użyć na mapach i zwiększyć zarobek na godzinę. bo to że wyciągniesz diva albo cudem spadnie jakaś karta warta parę to za bardzo nie ma na co liczyć.
  • Odpowiedz
@frems: No niebywałe, że trzeba znać pewne mechaniki żeby z nich korzystac xD Nie wiem, to może grajcie w Spidermany, Starfieldy i jakieś Life of Strange i niech Was gry prowadzą za rączkę.

To nie wiem, wystarczy sie moze nauczyc mechaniki ktora Ci sie podoba i czerpać z niej zysk? Wystarczy jedna.
  • Odpowiedz
@tomtom666: Ale wiesz, ze poe nie jest tylko na steam? I to jaki jest regres graczy w dużej mierze zależy od ligii. Wróć tutaj ze steamchartsem w piątek/sobotę następnego tygodnia.

I ciekawe, ze olałeś wszystko inne co napisałem xD

PoE nie jest dla Ciebie i to nie oznacza, ze gra jest źle zaprojektowana bo nie umiesz w nią grac. Tak samo jak ludzie nie potrafią grać w souslike i to
  • Odpowiedz