Wpis z mikrobloga

To jest niesamowite, co potrafi zrobić developer, który zatrudnia utalentowane osoby grające we własny produkt i rozumiejące swoją bazę użytkowników, zamiast jakichś aktywistyów politycznych poszukujących nieistniejących "nowoczesnych odbiorców" (ang. modern audiences)

Przecież ta liga bierze Diablo IV i wyciera nim podłogę.

D4 zrobiła półtorej godziny prezentacji gdzie contentem jest jedna nowa klasa postaci.
POE w 45 minut zrzuciło bombę atomową contentu, gdzie pół gry zostaje wywrócone do góry nogami, dodają pełno nowych skilli, całkowicie przerobili jedną ascendancję, dodali długo wyczekiwany Auction House dla waluty (jezu wreszcie można #!$%@?ć to #!$%@? TFT) czy w końcu zabrali się za przegięty Magic Find.

Zobaczymy oczywiście "w praniu" bo na prezentacjach zawsze mam podnietkę, a kiepskie ligi niestety się zdarzały - 3.19 Kalandra czy 3.24 Necropolis (bieżąca). Ale kurde balans, no szacun za takie decyzje, eksperymentowanie z grą. Widać że oni tam mają fun z tworzenia tego.

#poe #pathofexile #diablo #gry
Antorus - To jest niesamowite, co potrafi zrobić developer, który zatrudnia utalentow...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • 72
  • Odpowiedz
fajna gierka jak masz 15 lat i tysiące godzin wolnego czasu na kombinowanie z milionem kombinacji drzewka umiejętności w odpowiednim połączeniu z odpowiednimi przedmiotami i dobrze wyselekcjonowanymi gemami umiejętności.


@NoKappaSoldier73: Przecież w obie gry można grać casualowo i wybierać jakiekolwiek umiejętności i przedmioty aby przejść fabułę i robić dodatkowe aktywności, tak jak i w obu przypadkach możesz wziąć pierwszy lepszy build z internetu do maksowania postaci więc nie wiem co
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: nie czaje tego przytyku. Przecież pierwsze 50h Poe można grać totalnie nieoptymalnym buildem i też bawić się spoko (podobnie jak w diablo). To ze później gra ma o wiele więcej głębi i możliwości optymalizacji ciężko potraktować za wadę bo niedzielni gracze nigdy nawet tej fazy nie zobaczą a i tak zostanie im masa contentu
  • Odpowiedz
mechanicznie ta gra po prostu nie jest przyjemna do grania


@onepnch: +1

Zawsze mi się wydawało, że PoE jest niezłym symulatorem kasyna i grą w excela/3rd party stronki/appsy od buildów i tradingu, a najgorszą częscią tego środowiska jest sama gra ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jak jesteś starym kapciem, wracasz z roboty i chcesz się dobrze bawić bez znajomości pierdyliarda mechanik z pięćdziesięciu ośmiu dodatków wstecz to odpalasz diablo.


@NoKappaSoldier73: Nie, po prostu wtedy nie próbujesz wymaxowac wszystkiego na 1000% i po prostu sobie casualowo grasz.
  • Odpowiedz
@NoKappaSoldier73: @onepnch ale co? przecież diablo zawsze było dla głodnych dopaminy przygłupów, którzy spędzali całe godziny na bezmyślnym click click click loot, exp w staty, click click click loot exp... i tak w kółko aż matka kazała iść spać. Nie wiem gdzie tu powód do chwalenia się.
  • Odpowiedz
  • 1
@Bonaparte_34: ale co jest złego w tym drzewku? jest duże, ale jest mądrze zorganizowane i łatwe do zrozumienia. Wojem zaczynamy blisko klastrów z armorem, życiem i obrażeniami z broni melee, na łuczniczce - koło jakichś evasion, skillach pod łuki i sztylety. A wiedźma zaczyna blisko klastrów z spell damage, energy shieldem, klątwami i summonami.

Trudno to się robi jak dokładasz jakieś dziwne rzeczy typu impossible escape czy thread of hope,
  • Odpowiedz
Jako osoba, która gra w PoE (z lekką przerwą w lidze Betrayal i Synthesis, bo studia ważniejsze) od czasów zamkniętej bety, wypowiem się :)

@Antorus to prawdopodobnie pierwsza liga od początku istnienia mojego konta, kiedy to świadomie zdecyduję, aby nie grać. Tych zmian jest dla mnie po prostu za dużo, żebym to swoim mózgiem ogarnął (w Necropolis bawiłem się świetnie, wiele mirror tier itemków zrobione dla siebie i znajomych, to było za łatwe :D) i mnie to znacznie zniechęciło

fajna gierka jak masz 15 lat i tysiące godzin wolnego czasu na kombinowanie z milionem kombinacji drzewka umiejętności w odpowiednim połączeniu z odpowiednimi przedmiotami i dobrze wyselekcjonowanymi gemami umiejętności.
bregath - Jako osoba, która gra w PoE (z lekką przerwą w lidze Betrayal i Synthesis, ...
  • Odpowiedz
  • 0
Jak ktoś wyżej napisał, nie mam 15 lat, żeby poświęcać na głupią gierkę 10 godzin dziennie, bo bez tego nie dojdę do jakiegoś ciekawszego contentu,

Czyli gra nie jest dla Ciebie. Ja np. nie gram w Cywilizacje czy Europa Universalis, bo nie mam na to czasu. W PoE mam czas, wchodzę, przez 2 godziny pobiegam na mapkach, jakiegoś bossa ubiję i jestem zadowolony.

na dodatek z mechaniką wymuszającą używanie 3-4 skilli,


To tylko Twoja projekcja. Panel umiejętności obejmuje aż 7 umiejętności, i jak chcesz może używać wszystkich. Nie wliczam w to aur, banerów i heraldów.
  • Odpowiedz