Wpis z mikrobloga

@SaintWykopek: a ja słyszałem opinię, że to tylko polacy się podniecają "przyjaźnią" z czechami, a oni mają na nas wywalone. Ktoś kto tam bywał może potwierdzić/wyprowadzić mnie z błędu?
  • Odpowiedz
@czemuztak: Patrzą na nas trochę jak na upośledzonych kuzynów. Ja zawsze będąc w Czechach od jednego czy drugiego odczuwałem pewnego rodzaju niechęć. Nie ma żadnej takiej systematycznej przyjaźni z ich strony, chociaż Polakom się wydaje że jesteśmy z Czechami najlepsze ziomki.
  • Odpowiedz
@czemuztak: Zadrą też jest to, że Polska razem z ZSRR wysłała czołgi na Pragę w '68 do tłumienia liberalnych zrywów. Rzecz o której u nas w procesie edukacji się w ogóle nie mówi (przynajmniej ja nie pamiętam), a jest istotną częścią tego, jak nas traktują Czesi. Podobny case jak z Wołyniem, gdzie na Ukrainie większość nawet nie wie czemu PL się czepia Bandery.
  • Odpowiedz
@SaintWykopek Miałem klientów w Czechach, spędziłem tam wiele miesięcy i jestem przekonany, że oni wcale nie traktują Polaków tak pozytywnie jak my ich. Czesi mają o Polakach taką opinię jak my o Ukraińcach.
  • Odpowiedz
  • 36
@Amatorro ja pamiętam jak w latach 90 jechało się na Czechy to było wiadome że się czeska policja #!$%@? do polaka byle gowno, i najczęściej tak było. Pamiętam nie raz jak jechałem z ojcem przez Czechy to mieliśmy przynajmniej jeden przymusowy postój żeby się tłumaczyć czeskiemu policmajstrowi poco dlaczego jedziemy

Zresztą poczytajcie sobie o relacjach polsko-czeskich w historii, powiedzmy że nie układały się najlepiej ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz